کارگاه آموزشی فرصتی برای کسبه بازار با نیاز های ویژه و خاص مشتری

در راستای آماده سازی مرکز خرید پدیده در آستانه سال نو برای استقبال از مسافران نوروزی اولین کارگاه آموزش بازاریابی و فنون فروش با تاکید بر موضوعات رفتا

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1219

کارگاه آموزشی فرصتی برای کسبه بازار با نیاز های ویژه و خاص مشتری


در راستای آماده سازی مرکز خرید پدیده در آستانه سال نو برای استقبال از مسافران نوروزی اولین کارگاه آموزش بازاریابی و فنون فروش با تاکید بر موضوعات رفتارشناسی با گرایش اصول و فنون مذاکره، مفاهیم پایه ای بازاریابی و تکنیک های اجرایی فروش ویژه کسبه مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده شاندیز برگزار شد.


کارگاه آموزشی  فرصتی برای کسبه بازار  با نیاز های ویژه و خاص مشتری

به گزارش سایت اخبار پدیده، در این کارگاه، دکتر محمد لو مدرس کارگاه آموزشی گفت: امروزه رفتار شناسی مشتریان و اصول و فنون مذاکره در کسب و کار از اهمیت ویژه ای برخوردار شده و جایگاه والایی را در ارتباطات به خود اختصاص داده است و در این بین افرادی موفق هستند و می توانند در دنیای پر رقابت ادامه حیات بدهند که اصول و فنون بازاریابی را در کسب و کار خود کاربردی سازند. هدف ما نیز از برگزاری چنین کارگاهی کمک به کسبه بازار در جهت جذب مشتری و آگاه سازی کسبه از این اصول و فنون است .
همچنین، مهران کشوردوست عضو هیات امناء مرکز خرید نیز در خصوص برگزاری این کارگاه آموزشی اظهار کرد: به منظور توسعه خدمات مشتری مداری در راستای بازاریابی و تکنیک های اجرایی آن این کارگاه می تواند به تعامل سازنده بین کسبه بازار و جامعه بزرگ خریداران کمک و ما را در جهت کسب رضایت بیشتر خریداران یاری نماید.
وی با اشاره به اینکه اصول بازاریابی یک فلسفه مدیریتی است، یادآور شد: ابزارها، تکنیک ها، روش ها و فعالیت های مختلف بازاریابی، برای پویایی اقتصاد بازار ضروری است.
عضو هیات امنا مرکز خرید پدیده شاندیز گفت: کاسب و مشتری به صورت یک مجموعه زنجیری به یکدیگر مرتبط هستند لذا، بازاریابی مناسب، مشتری مداری و کیفیت خدمات ارئه شده به مشتری می تواند این ارتباط را محکم تر کند.
کشور دوست با بیان اینکه ارزشیابی مشتری از کیفیت خدمات به ۶ عامل محسوسات (وضعیت ظاهری )، قابلیت اعتماد، مسئولیت پذیری، شناخت مشتری، تضمین و همدلی توجه دارد، تصریح کرد: این کارگاه آموزشی فرصتی را برای کسبه بازار با نیازهای ویژه و خاص مشتری فراهم می سازد تا در سال نو با ارائه خدمات کمی و کیفی بیشتر به مشتریان، رضایت آنان را جلب کنند.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.