نامه یک سهامدار به شورای عالی شهرسازی

  • امتیاز به مطلب (6) نفر

شماره خبر : 1022

یادداشت؛
نامه یک سهامدار به شورای عالی شهرسازی
حسن صانعنامه یک سهامدار به شورای عالی شهرسازی

باسلام خدمت اعضای شورای عالی شهرسازی

قصد دخالت درانجام وظایف قانونی جنابعالی و دیگران را نداریم ولی بعنوان سهامداران پروژه عظیم وملی پدیده که قطعا میتواند افتخار و برگ زرینی در حوزه مدیریت بحران و البته مدیریت پروژه برای استان باشد درخصوص بحث ارتفاع هتل و مخالفت جنابعالی مطالبی را به عرض می رسانیم .

ازآنجایی که تاهمین مرحله از اجرای سازه هتل هزینه های زیادی شده است ( بالغ بر ۴٠ میلیارد تومان ) تخریب و یا عدم موافقت با تکمیل آن باعث هدررفت منابع عظیمی از سرمایه های مردم و درنهایت ایجاد ضررو زیان به سرمایه های بیش از یکصد وسی وشش هزار سهامدار این مجموعه میشود.

با توجه به نقشه تفصیلی شهر شاندیز ،منطقه ای که درآن هتل واقع شده است ،نه باند فرودگاهی واقع میشود و نه درمسیر کریدور پرواز هواپیماها قرار دارد که ایجاد مشکل نماید.

از آنجایی که طرح این هتل بر اساس اصول معماری وشهر سازی انجام شده و شرکت اتکینز بر طبق نتایج آزمایشات مقاومت مکانیکی خاک،سازه مذکور را طراحی کرده ،هیچ مشکلی از بابت استحکام خاک وزمین نیز متوجه این سازه نمی باشد.

از آنجایی که طرح مذکور نماد هشت و به نیت امام هشتم انجام شده است ،درعین حفظ مفاهیم فرهنگی و اعتقادی با طرحی مدرن ،تلفیقی از سنت و مدرنیته را برای ایجاد جذابیت های بصری و زیباسازی نمای شهری ایجاد کرده است .

از دیدگاه پدافند غیر عامل و انطباق طرح با اصول اولیه آن ،با نگاهی جزیی تر به طرح و تعیین کاربری های مختلف برای سازه و همچنین وجود راه های دسترسی مناسب و همچنین امکانات فراوان مجموعه پدیده برای امداد ونجات ،نمیتوان ایراد جدی نیز دراین حوزه به طرح وارد دانست .

از دیدگاه هزینه -فایده هم اگر بخواهیم به این پروژه و بطور ویژه سازه هتل نگاه کنیم ،فوایدی که تکمیل این هتل با طرحی زیبا ومفهومی که دارد و قابل رقابت با طرح مشابه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس می باشد ، باعث جذب گردشگران و زائران بسیار زیادی و درنتیجه افزایش زمان ماندگاری درشهر شاندیز و مشهد الرضا میشود ، درنتیجه هزینه کرد و تکمیل طرح هتل به طور کامل به سرعت باعث بازگشت سرمایه گزاری اولیه ودرنهایت سودآوری قابل توجه خواهد شد.

با توجه به ذکر موارد فوق که قطعا بخش کوچکی از موارد فنی می باشد و جنابعالی و دیگر اعضای محترم سازمان مسکن وشهرسازی به جنبه های بسیار بیشتری دراین پروژه واقف هستید ،توجه به مسایل بسیار مهمتری مانند جلوگیری از هدررفت اموال بیت المال و مردم ،جلوگیری از کاهش ارزش سهام این پروژه ، جلوگیری از ایجاد التهاب و ناامیدی دربین سهامداران ومردم شهر شاندیز ودرنهایت افزایش انگیزه واعتماد دربین سرمایه گزاران بایستی مورد توجه قرار گیرد.

امیدواریم که جنابعالی و دیگر اعضای محترم سازمان مسکن وشهر سازی با نگاه جامع ،منصفانه و اصل حفظ سرمایه های مردم نسبت به موافقت با تکمیل طرح اولیه هتل و اتمام طبقات عنایت فرموده ودر این طرح ملی وغرور آفرین نامی نیک از خود به یادگار بگذارید.

نظرات

من هم بعنوان سهامدار...امضاء میکنم این نامه رو. با تشکر

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.