اتاق مبادلات سهام پدیده در کشور بی نظیر است/ سهامداران به دنبال تعجیل در تعدیل سهام نباشند

عضو هیات مدیره گروه شرکت های پدیده شاندیز گفت: کاری که در اتاق مبادلات سهام پدیده در حال رقم خوردن است در کشور بی نظیر خواهد بود.

  • امتیاز به مطلب (5) نفر

شماره خبر : 1123

عضو هیات مدیره شرکت پدیده:
اتاق مبادلات سهام پدیده در کشور بی نظیر است/ سهامداران به دنبال تعجیل در تعدیل سهام نباشند


عضو هیات مدیره گروه شرکت های پدیده شاندیز گفت: کاری که در اتاق مبادلات سهام پدیده در حال رقم خوردن است در کشور بی نظیر خواهد بود.


اتاق مبادلات سهام پدیده در کشور بی نظیر است/ سهامداران به دنبال تعجیل در تعدیل سهام نباشند

به گزارش سایت اخبار پدیده، دکتر حمیدرضا کریمویی امروز ١٩ بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: امروز ما مصوبات در خور شانی از بورس برای اتاق مبادلات سهام پدیده اخذ کرده ایم و اقدام بی سابقه ای را در این خصوص در کل کشور رقم زدیم.

وی ادامه داد: حدود ٨ ماه قبل که جلسات با بورس آغاز شد بورس موضع کاملا تهاجمی نسبت به شرکت پدیده داشت، عدم شفافیت عدم صداقت و انتخاب راه های غیر منطقی برای حل مشکلات مسائلی بود که بورس تصور می کرد از ما خواهد دید اما کارشناسی شبانه روزی برای زیرساخت های موضوع باعث شد امروز سازمان بورس در صورت جلسات مشترک از شرکت پدیده تقدیر و تشکر کند.

کریمویی تصریح کرد: در مدت زمانی که برای این کار، کوتاه به نظر می رسد امکان گشایش اتاق نقل و انتقال سهام فراهم شد، دستورالعمل و مباحث اعلام شد و برای برخی بندها با سازمان بورس در قالب یک کار جدید پیش رفتیم که از آن جمله می توان به انحراف قیمت ١ درصد اشاره کرد تا از تنش قیمت کمتری برخوردار شویم.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده در ادامه خاطر نشان کرد: در بحث ورود متقاضیان به سامانه بحث احراز هویت مطرح است که عملا در قالب درگاه بانکی اتفاق می افتد و این موضوع شرایط را راحت تر کرده و هم کار الکترونیکی امن تر خواهد بود.

وی ادامه داد: همچنین در حال آماده سازی پرونده فرابورس برای ارائه و ورود به فرابورس هستیم که در این راستا اطلاعات مورد نیاز را تهیه خواهیم کرد و سپس درخواست ورود به فرابورس را تقدیم این نهاد می کنیم.

کریمویی در ادامه عنوان کرد: در خصوص تعدیل خواهش من از سهامداران این است که به دنبال تعجیل در انجام تعدیل نباشند، تعدیل جزو تصمیماتی است که به صورت صددرصد به آینده شرکت و بالتبع آینده سهامداران مربوط است و انجام تعدیل بدون فراهم آوردن شرایط لازم، آینده شرکت و سهام را به خطر خواهد انداخت.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تعدیل اقدام صحیحی صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: تعدیل بر اساس مصوبات بالادستی قطعا انجام خواهد شد و شکل تعدیل به صورت شفاف اطلاع رسانی خواهد شد و با توجه به اینکه رقم ١٢٠٧٢ تومان باید پوشش داده شود به دنبال پوشش این رقم هستیم و سهام داران قطعا سهام خود را خواهند دید.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده تاکید کرد: بعد از ابلاغ تعدیل به صورت شفاف و با داده های عینی سهام داران خواهند توانست تصمیم گیری کنند.

وی با اشاره به اینکه در خصوص تعهدات مصوبات کلی داریم، گفت: کسانی که تمایل دارند تعهد خود را به سهام تبدیل کنند ساز و کار لازم را در سامانه فراهم کرده ایم. از تمامی تعهدنامه داران دعوت می کنیم تعهد خود را به سهام تبدیل کنند که در این صورت اولین قابلیت آن امکان نقدشوندگی بوده و همچنین از تمامی امتیازاتی که سهامداران در اختیار دارند برخوردار خواهند شد.

کریمویی در خصوص کنسرسیوم اظهار کرد: در این خصوص تمامی اخبار مثبت است و تاکنون نکته منفی را شاهد نبوده ایم . سه شنبه مدیران ارشد بانک صادرات ایران و خراسان رضوی در پروژه حضور پیدا کردند و طرح توجیهی مالی فنی و اقتصادی ارائه شد و سپس دوستان نقطه نظراتی ارائه کردند که طی همان روز لحاظ و طرح تکمیل شد.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز عنوان کرد: رییس اداره طرح ها و نظارت بانک صادرات ایران و کارشناسان مربوط بازدیدی داشتند که منجر به تدقیق طرح شد و ظاهرا مدیران کنسرسیوم بانکی در این خصوص جلسه هماهنگی برگزار کرده اند و در حال حاضر بانک صادرات به دنبال افزایش میزان تسهیلات کنسرسیوم است .

وی با اشاره به اینکه پروژه ها به صورت مرحله ای تعریف شده است ، اظهار کرد: بانک مرکزی ۵ شرط اعلام کرده بود برای اعطای کنسرسیوم که تمامی ان شرایط محقق و تقدیم بانک شده و امیدواریم موافقت های اعتباری را در همین سال اخذ کنیم.

کریمویی در خصوص بدهی پدیده به میزان نیز اظهار کرد: اقدامات بسیار خوبی انجام شده و طی ٢ روز گذشته جلسات طولانی مدتی در این خصوص با حضور هیات تسویه میزان و بانک صادرات برگزار شده که خروجی آن اعلام خواهد شد.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز در خصوص ورود سرمایه گذار به پروژه نیز گفت: از زمانیکه به تدریج شرایط ثبات در پدیده حاکم شد و سرمایه گذاران خارجی و داخلی متعددی امادگی حضور خود در زمینه های مختلف را اعلام کردند که حوزه های همکاری شامل ایجاد صندوق سرمایه گذاری، مشارکت موردی، مشارکت در بهره برداری، خرید پروژه در قالب سرمایه گذاری از موارد اعلام آمادگی شده بوده است که این پیشنهادات را به صورت جدی پیگیری می کنیم.

کریمویی همچنین گفت: در خصوص ارتفاع برج نیز خبرهای خوبی داریم که تا زمان نهایی شدن اعلام نمی شود

وی در خصوص تعهدنامه داران شرکت اظهار کرد: در حال حاضر حدود ٧٠ هزار نفر تعهدنامه دار داریم که سند تعهدشان را در اختیار دارند، در خصوص تبدیل این تعهدات به سهام در گام اول در سامانه اعلام آمادگی می کنند و یکی از مراحل آن نیز مراجعه حضوری است که برای تعهدنامه داران سایر شهرها احتمالا ساز و کار دیگری تعریف می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز برای تبدیل تعهد نامه به سهام در دفتر سهام پدیده در شاندیز آمادگی لازم وجود دارد..

کریمویی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص قیمت اعلام شده ٣٣٧۵ تومان به عنوان قیمت شروع معاملات اظهار کرد: یکی از روشهای قیمت گذاری سهام روش مدیریتی است که در این روش که در بورس هم زیاد مورد استفاده نیست بر اساس دارایی های موجود شرکت ارزش ذاتی هر سهم مشخص شده و به دلیل مدیریت قیمت در جهت افول و صعود با تلرانس مثبت منفی ١ برای سهام پدیده تعیین شده است و از این طریق قیمت را با سرعت کم به مبلغ منطقی می رسانیم.

وی با بیان اینکه اتاق مبادلات سهام فردا به صورت محدود گشایش می یابد اظهار کرد: این موضوع مورد درخواست سازمان بورس نیز بوده چرا که به هر حال ما نیازمند یک آزمایش واقعی برای سامانه بودیم تا محدوده امنیت شبکه بررسی شود بنابراین از فردا تمامی سهامداران نمی توانند اقدام به خرید و فروش کنند.

وی عنوان کرد: نیازمند تست نرم افزار و سامانه در یک محیط واقعی هستیم لذا دسترسی را ولو محدود ایجاد می کنیم و به صورت موازی امنیت شبکه را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. برای دسترسی تمامی سهام داران به دنبال کوتاه ترین زمان ممکن خواهیم بود که این امر نهایتا طی دو هفته آتی ممکن می شود.

عضو هیات مدیره شرکت پدیده شاندیز در توضیح بند ١۶ دستورالعمل اتاق مبادلات سهام عنوان کرد: بند ١۶ مربوط به معاملات عمده مثل واگذاری سهم به شهرداری و ... است.

کریمویی در خصوص محدودیت معاملات نیز گفت: روی قیمت محدودیت گذاشتیم که حتما مضربی از ١٠ باشد همچنین برای فروش نیز اولویت با حجم های پایین است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.