«پدیده» در فرار از بحران

در حالی رقابت تیم های لیگ برتر فوتبال کشور به هفته های پایانی حساس و نفسگیر رسیده که جایگاه نهایی تیم ها در بالا و پایین جدول لیگ شانزدهم نیز براساس ن

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1221

فرود «فراز» آرزوی شاگردان مهاجری در مقابل گسترش فولاد
«پدیده» در فرار از بحران


در حالی رقابت تیم های لیگ برتر فوتبال کشور به هفته های پایانی حساس و نفسگیر رسیده که جایگاه نهایی تیم ها در بالا و پایین جدول لیگ شانزدهم نیز براساس نتایج آنها در هفته های باقیمانده مشخص خواهد شد.


«پدیده» در فرار از بحران

به گزارش سایت اخبار پدیده، طبق برنامه اعلام شده، رقابت های هفته بیست و سوم، جمعه هفته جاری (پس فردا) آغاز می شود و در این چارچوب، یکی از نمایندگان فوتبال استان به میدان می رود. تیم پدیده خراسان در این روز در ورزشگاه"ثامن الائمه(ع) مشهد"از ساعت ١۵ میزبان تیم"گسترش فولاد تبریز"خواهد بود.

**پیروزی روحیه بخش"پدیده" در آبادان

تیم فوتبال"پدیده خراسان" که امسال برخلاف سال های گذشته، تاکنون، یکی از بدترین فصولش را در لیگ شانزدهم تجربه کرده ، در شرایطی در میان تیم های پایین نشین، قرار گرفته است که در ٢ فصل گذشته با کمک امتیازات اندوخته تا این هنگام(هفته ٢٣) از حاشیه امنی برای سقوط برخوردار بود؛ اما بروز اختلافات داخلی،انتخاب برخی بازیکنان ناکارآمد ، کمبود مفرط مهره های فنی(در خطوط سه گانه)، بداقبالی، اشتباهات داوری و سرانجام بازی خوانی کادر فنی حریفان و کمبود خلاقیت در تغییر سبک بازی، مجموعه عواملی بود که تیم خراسانی را به پرتگاه سقوط نزدیک کرد.

این تیم در شرایطی که بدون کسب حتی یک پیروزی در نیم فصل دوم در وضعیت بسیار خطرناکی قرار گرفته بود، سرانجام در ایستگاه ٢٢ لیگ،صاحب یک پیروزی روحیه بخش و قاطع ٣برصفر مقابل "صنعت نفت" در آبادان شد. هرچند سرانجام، شاگرد(مهاجری) توانست مچ استادش(فیروز کریمی) را بخواباند اما تیم خراسانی با توجه به امتیازات فراوان از دست داده، هنوز هم در محدوده خطر قرار دارد و البته پیروزی خانگی آینده مقابل"گسترش فولاد"تا حدودی مرهم نتایج ضعیف ابتدای فصل خواهد بود.

نگاهی به جایگاه ٢تیم

قیاس تیم های"پدیده" و "گسترش فولاد"تبریز به لحاظ امکانات و زیرساخت های ورزشی یک قیاس کاملا "نابرابر" است، چرا که باشگاه"گسترش فولاد" در جمع برخوردارترین باشگاه های فوتبال ایران با چندین زمین تمرینی و ورزشگاه اختصاصی است، اما تیم "پدیده" در وضعیتی کاملا متفاوت، از این امکانات بی بهره است.

جایگاه های ٢تیم در جدول نیز این ٢تیم را در شرایط کاملا متفاوت قرار داده است."پدیده" از ٢٢بازی، با ۴پیروزی،١٠مساوی و ٨ باخت،تنها ٢٢امتیاز دارد و با فاصله اندک از رقبا در سکوی"دوازدهم" قرار دارد؛د ر حالی که"گسترش فولادی ها" با ۶ پیروزی،١٢ تساوی و تنها ۴شکست و کسب ٣٠امتیاز در رتبه"هفتم" جدول قرار گرفته اند. اما از آنجا که در فوتبال، همیشه هم امکانات و زیر ساخت ها و همچنین جایگاه های جدول، نمی تواند تعیین کننده قطعی نتایج باشد،

با توجه به روحیه و عزم شاگردان"مهاجری"برای خروج از بحران، می توانیم انتظار یک بازی هوشمندانه تر را از سوی تیم میزبان برای غلبه بر میهمان داشته باشیم و البته حضور تماشاگران خراسانی در ورزشگاه نیز می تواند ضریب موفقیت میزبان را بالاتر ببرد.

**پدیده۴-گسترش فولاد٢

تیم های "پدیده" و"گسترش فولاد" تاکنون ۶بار در لیگ برتر و جام حذفی با یکدیگر روبه روشده اند. نخستین رویارویی این ٢تیم به دهم مهرماه ١٣٩٣ باز می گردد که مصاف آنها در تبریز با پیروزی یک بر صفر "پدیده" و گلزنی "اکبر صادقی"در دقیقه ۵٩ همراه شد.

چهارم آبان همان سال در جام حذفی، یکبار دیگر ٢تیم در تبریز در مرحله"یک هشتم نهایی"رو در رو شدند که این مسابقه نیز با پیروزی ٢بر یک شاگردان"علیرضا مرزبان"-سرمربی وقت پدیده- پایان یافت. در بازی برگشت لیگ چهاردهم نیز در مشهد جدال ٢تیم در هفته شانزدهم در تاریخ ٢٨فروردین ٩۴ باز هم با همین نتیجه(پیروزی ٢ بر یک برای مشهدی ها) تکرار شد که گل های این بازی را بازیکنان وقت پدیده(ایگور پراهیچ- پنالتی دقیقه ٨ و محمدمهدی نظری دقیقه٢٠ )و مگنو باتیستای برزیلی برای "گسترش" به ثمر رساندند.

پس از ٣ پیروزی، بالاخره نخستین شکست تیم"پدیده" در آغاز سکانداری "محمدرضا مهاجری" در لیگ پانزدهم در تاریخ نهم آبان ٩۴ با نتیجه ۴ بر یک در تبریز رقم خورد که گل های یاران دیار آذربایجان را: مگنو باتیستا،محمد ابراهیمی،سعید دقیقی و یوسف سیدی در دقایق١٠،٣٨،۴٢و٩٢ زدند و گل تیم مشهدی را نیز ایگور پراهیچ در دقیقه٨۶ به ثمر رساند.

البته در بازی برگشت همین بازی در مشهد٢۶ فروردین ٩۵ شاگردان"مهاجری"٢بر یک و با گل های "رضا ناصحی" و" معین عباسیان" در دقایق ۵٧ و ٧٠ در مقابل تک گل"سیدمحسن حسینی" در دقیقه ۶۵ پیروز شدند، اما در لیگ شانزدهم یکبار دیگر شکستی سنگین در تاریخ ٢۵مهرماه ٩۵ با نتیجه ٣ بر صفر در هفته هشتم در تبریز، در کارنامه شاگردان مهاجری(پدیده) ثبت شد که گل های این بازی را رضا خالقی فر(دقایق٣٢و۵٣) و "لوسیانو پریرا"در دقیقه ٧۶ برای تبریزی ها به ثمر رساندند تا نتایج ۶ بازی گذشته ،۴ بر ٢ به سود"پدیده خراسان" ثبت شود. بازی جمعه، هفتمین رویارویی ٢تیم است که البته از جمع یاران ٢تیم، تنها "کریم احمدی" از تیم "پدیده"به علت سه اخطاره شدن غایب خواهد بود.

**وجوه مشترک ٢سرمربی

"محمدرضا مهاجری" و "فراز کمالوند" سرمربیان ٢تیم دارای ٢ وجه اشتراک مهم هستند: نخست آنکه هر دو سرمربی از شاگردان مکتب "فیروز کریمی" به حساب می آیند و البته شناخت خوبی بر شیوه های مربیگری یکدیگر دارند. دومین موضوع، سابقه کار هر دو سرمربی در فوتبال استان است. "مهاجری" سابقه سرمربیگری هر دو نماینده استان(پدیده و سیاه جامگان)را دارد و "فراز کمالوند" نیز در مقطعی سرمربی تیم منحل شده "پیام مشهد" بود و البته در مقطع کوتاهی نیز در کادر فنی دیگر تیم منحل شده استان(ابومسلم) حضور داشت.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.