امکان نقل و انتقال سهام برای دارندگان برگه های تعهد فراهم شد

امکان خرید و فروش سهام برای دارندگان برگه های تعهد در سامانه نقل و انتقال سهام پدیده فراهم شد

  • امتیاز به مطلب (3) نفر

شماره خبر : 1269

اجرای تعهدات
امکان نقل و انتقال سهام برای دارندگان برگه های تعهد فراهم شد


امکان خرید و فروش سهام برای دارندگان برگه های تعهد در سامانه نقل و انتقال سهام پدیده فراهم شد


امکان نقل و انتقال سهام برای دارندگان برگه های تعهد فراهم شد

به گزارش سایت اخبار پدیده، طبق اعلام قبلی، اتاق مبادلات سهام پدیده به صورت رسمی از دوشنبه ٢٣ اسفندماه آغاز به کار کرد و در این میان یکی از مسائل مهم، بحث چگونگی امکان استفاده از این سامانه توسط تعهدنامه داران بود.

پیش ازین، این نگرانی وجود داشت که روند تبدیل تعهدات به سهام طولانی شود و تعهدنامه داران نتوانند همگام با سهامداران به خرید و فروش سهام خود بپردازند.

شب گذشته مدیر عامل گروه شرکت های پدیده از امکان معامله سهام تعهدنامه داران پس از گشایش اتاق مبادلات سهام خبر داد.

دکتر محسن شوشتری با اعلام این خبر افزود: سهامداران و کسانی که برگه تعهد داشته اند می توانند سهام متعلق به خود در شرکت ابنیه را با ورود به سایت که دستورالعمل آن بر اساس اعلام روابط عمومی صورت گرفته به فروش برسانند.

چندی پیش مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز نیز دلایل ایفای تعهدات شرکت ناشی از صدور برگه های تعهد به صورت باز پرداخت وجه سهم را تشریح کرد.

دکتر مهدی خجسته اظهار کرد: از آنجا که در حساب های شرکت توسعه بیش از ٣٧٠٠ میلیارد تومان بدهی ناشی از تعهد پرداخت وجود سهام به مردم ثبت گردیده است در صورتیکه این مبلغ در حساب ها باقی می ماند به هیچ عنوان نمی توانست از منابع مالی نظیر بانک ها، سرمایه گذاران و ... استفاده نماید.

وی ادامه داد: در نتیجه با توجه به مزایای بسیار مناسب تعدیل سهام از طریق شرکت توسعه برای کل سهامداران در صورتی که بدهی با این مبلغ در حساب ها باقی می ماند تمامی سهامداران می بایست در ریسک ناشی از پرداخت بدهی شرکت می کردند.

خجسته خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط مالی آتی پروژه و حجم قابل توجه نقدینگی مورد نیاز برای اتمام پروژه قطعا امکان خروج منابع مالی برای رفع بدهی ها تا زمانهای طولانی امکان پذیر نبوده لذا دارندگان این برگه ها می بایست مدت زمانی زیادی را برای اخذ طلب خود انتظار می کشیدند و در نتیجه ایفای تعهدات شرکت با سهام صورت می پذیرد.

مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در ادامه یاداور شد: در خصوص ٣٠ درصد سود تعهدات باید گفت سود مشارکت قانونا، شرعا و عرفا فقط به مجموعه در حال فعالیت تعلق می گیرد و لذا پرداخت سود از منظر قانون منتفی است.

وی با اشاره به اینکه دارایی های شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز شامل ٧٩ درصد سهام موسسین است، گفت: بر اساس مصوبه ستاد تدبیر تعهدنامه ها با کسر ٣٠ درصد سود به دلیل عدم فعالیت شرکت به سهام پدیده شاندیز تبدیل خواهد شد.

خجسته تبدیل تعهدات به سهام را در راستای یکسان سازی حقوق سهامداران و تعهدنامه داران، امکان نقدشوندگی و جلوگیری از اجحاف در حق سهام داران دانست و عنوان کرد: تعهدنامه ها از محل سهام موسسین جبران می شود.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.