تعدیل سهام از شرکت توسعه به صورت یکسان صورت می گیرد/ نمایش تعدیل در سامانه نقل و انتقال سهام پدیده

عضو هیئت‌‌مدیرۀ شرکت پدیدۀ شاندیز، درخصوص جزئیات قیمت اعلامی و سهامی که به افراد برای مابه‌التفاوت از شرکت توسعه تعلق خواهد گرفت اظهار داشت: «فلسفۀ اج

  • امتیاز به مطلب (9) نفر

شماره خبر : 1282

عضو هیات مدیره شرکت پدیده:
تعدیل سهام از شرکت توسعه به صورت یکسان صورت می گیرد/ نمایش تعدیل در سامانه نقل و انتقال سهام پدیده


عضو هیئت‌‌مدیرۀ شرکت پدیدۀ شاندیز، درخصوص جزئیات قیمت اعلامی و سهامی که به افراد برای مابه‌التفاوت از شرکت توسعه تعلق خواهد گرفت اظهار داشت: «فلسفۀ اجرای تعدیل سهام بر این مبنا قرار گرفت که ۱۲۰۷۲تومان برای همۀ سهام‌دارانی که اقدام به خرید سهام شرکت پدیده کرده بودند به صورت یکسان اجرایی شود و این مابه‌التفاوت برای تمام افرادی که اقدام به خرید سهام شرکت پدیده کرده‌اند نیز لحاظ شود.»


تعدیل سهام از شرکت توسعه به صورت یکسان صورت می گیرد/ نمایش تعدیل در سامانه نقل و انتقال سهام پدیده

به گزارش سایت اخبار پدیده،حمیدرضا کریمویی، افزود: «در‌مورد افرادی که سهام شرکت ابنیۀ شرکت پدیده را خریداری کرده بودند، پس از کار کارشناسیی، قیمت سهام این شرکت ۳۳۷۵تومان تعیین شد که ستاد تدبیر نیز این قیمت را مصوب کرد.».

کریمویی در ادامه بیان داشت: «تا مبلغ ۱۲۰۷۲تومان با توجه تفاوتی که وجود دارد قرار شد از سهام شرکت توسعه به مردم داده شود تا مالکیتی از شرکت مادر یا همان شرکت توسعۀ پدیده نیز داشته باشند.».

وی در ادامه به بیان مزایای دادن سهام شرکت توسعه و لحاظ کردن مابه‌التفاوت قیمت سهام شرکت ابنیۀ پدیده از شرکت توسعه پرداخت و اظهار داشت: «شرکت توسعۀ پدیده شرکت مادر است و سهام آن به دلیل ثبت این شرکت در فرابورس از نوع سهامی عام است. بنابراین مالکیت سهام این شرکت در مقابل مابه‌التفاوت سهام شرکت ابنیه بستر را برای نقل‌ و انتقال و واگذاری سهام از طریق بازارهای مالی و فرابورس نیز فراهم می‌کند.».

این عضو هیئت‌مدیرۀ شرکت پدیدۀ شاندیز ادامه داد: «در همین رابطه دارایی‌های شرکت توسعه برآورد شد و، براساس تقسیم دارایی بر تعداد سهام سهام‌داران، قیمت هر سهم ۹۲۲۲تومان تعیین شد.».

وی در ادامه به مابه‌التفاوت ۸۶۰۰ تومانی سهام شرکت ابنیه و توسعه اشاره کرد و گفت: «در این رابطه و برای لحاظ کردن این مابه‌التفاوت قرار شد از سهام شرکت توسعه داده شود که با توجه به این مسئله سهام‌داران به ازای هر سهمی که در شرکت ابنیه دارند معادل ٠.٩۴ سهم از شرکت توسعه دریافت خواهند کرد.».

کریمویی در ادامه متذکر شد: «با واگذاری سهام شرکت توسعه به سهام‌داران، جدا از آنکه آنان مالکیت شرکت مادر را دارند، نقدشوندگی سهام آنان نیز افزایش می‌یابد چراکه سهام یک شرکت عام را دارند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری نظیر بانک‌ها نیز می‌توانند سهام آنان را بخرند.».

این عضو هیئت‌مدیرۀ شرکت پدیدۀ شاندیز اظهار داشت: «تعداد سهامی که به افراد از شرکت توسعه تعلق می‌گیرد روز شنبه (امروز) در سایت شرکت اعلام‌ می‌شود.».

به گفتۀ کریمویی هیئت‌مدیرۀ شرکت پدیده به دنبال آن است که شرایط را برای افزایش سرمایه با رقیق کردن قیمت‌ها فراهم کند تا با توجه به این شرایط افت قیمت‌ها کمتر و مدیریت قیمتی آسان‌تر شود.

این عضو هیئت‌مدیرۀ شرکت پدیدۀ شاندیز درمورد زمان آغاز خرید و فروش سهام عنوان کرد: «در این رابطه باید اطلاعات ما تکمیل شود و برای سازمان بورس ارسال کنیم تا، پس از تکمیل اطلاعات، شرایط برای ارائۀ آگهی و اعلام خرید و فروش از سوی کارگزاران بورس اعلام شود.».

کریمویی در پاسخ به زمان اعلام برای خرید و فروش سهم عنوان کرد: «نمی‌توان زمان خاصی ارائه داد. آن هم به این دلیل که ممکن است، با توجه به فراهم نشدن شرایط، مقابل سهام‌داران بدقول شویم اما این اطمینان خاطر را می‌دهیم که شرایط خرید و فروش نیز در آینده‌ای نزدیک فراهم شود.».

این عضو هیئت‌مدیره در ادامه بیان کرد: «پیشنهاد ما به مردم این است که با توجه ثبات قیمت‌ها، شروع عملیات اجرایی پروژ‌ه‌های عمرانی و نیز به منظور بهره‌مندی از منافع شرکت، تا جایی که می‌توانند، از واگذاری سهام خود خودداری کنند.

تصاویر خبر

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.