پایان ماموریت غیرممکن ١

  • امتیاز به مطلب (4) نفر

شماره خبر : 1289

یادداشت یک سهامدار
پایان ماموریت غیرممکن ١پایان ماموریت غیرممکن ١

اخبار انتخابات شوراها مهمترین اخباری بود که در ایام نوروز توجه مردم را به خود جلب کرده بود. حضور چهره های سرشناس و همچنین میزان اقبال کارشناسان متخصص برای نامزدی در انتخابات برای بسیاری جالب می نمود. اما نکته ای که در این میان برای سهامداران شرکت پدیده جالب می نمود حضور سه تن از چهره های نام آشنای یکسال اخیر این شرکت در عرصه انتخابات بود.
پس از آنکه حدود یکسال پیش ستاد تدبیر چند نفر از چهره های شاخص پروژه های عمرانی شهر مشهد را برای حل مشکلات پدیده برگزید، کمتر کسی باور می کرد که این افراد یکسال بعد با حل عمده مشکلات پدیده، از پس ماموریت غیر ممکن پدیده بر آیند و خیال حضور در شورا را در سر بپرورانند. اکثر کارشناسان گره کلاف پدیده را کورتر از آنی می دانستند که به این راحتیها حل شود.
اما نتیجه جلسات متعدد بحث و بررسی یک نقشه راه مناسب برای گذر از بحران بود و بعد از آن نیز تصویب این نقشه در جلسه ای با حضور ٣ عضو هیات دولت در تاریخ ٣٠ مرداد ٩۵ نشان داد که بدنه تیم جدید پدیده با تجربه تر از آنست که نتواند ازین مشکلات عبور کند.
هرچند در مسیر سنگلاخ پدیده، با ماشینی که دیگر پولی برای خرید بنزین هم نداشت بیشتر از سرعت عابرپیاده نمی شد رفت اما تا پایان سال مجوزهای پدیده اخذ شد، پایانکار گرفته شد، کنسرسیوم بانکی اولین قسطش را واریز کرد، اختلافات با دستگاههای اجرایی همچون دارایی و تامین اجتماعی و امور اراضی جهادکشاورزی و آب منطقه ای به سرانجام رسید، امکان خرید و فروش سهام پدیده فراهم شد و حتی بدهی هنگفت شرکت به موسسه میزان نیز چاره اندیشی شد.
شاید دیگر تا پایان ماموریت غیرممکن هیات مدیره شرکت پدیده یکی دو گام دیگر نمانده باشد و همین باعث شد تا هیات مدیره شرکت پدیده عزم خود را برای حضور در انتخابات جزم کرده اند.
نکته ای که در این میان جالب می نماید کارنامه موفق هیات مدیره پدیده است که نشات گرفته از پشتوانه اجتماعی و تجربه بالای مدیریتی آنها در عبور از بحرانهاست و همین امر باعث شده است تا بخواهند در آزمونی دیگر داشته های خود را به نمایش بگذارند.
آنها در پدیده نشان دادند که اشراف کاملی به مسائل مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارند. به استفاده از توان مردمی برای حل مشکلات واقفند. شناخت خوبی از ابزارهای سیاسی در اختیارشان دارند و براحتی می توانند با تدبیر حتی در دوره رکود پروزه ای به خاک نشسته را از گرداب مشکلات برهانند.
سهامداران پدیده هم بیشتر از هر کسی می دانند که شاید هنوز تا رسیدن به پولشان زمان زیادی باقی باشد اما اقدامات هیات مدیره باعث شوند که مطمئن باشند پولشان در پدیده از بین نرفته است و از آن مهمتر آینده درخشانی دارد. آنها به خوبی می دانند که که هیات مدیره ای که برای حل مشکلات پروژه آمده بود از پس بسیاری از معضلات بر آمده است و پس ازین صبر و درایت سهامداران است که می تواند بازار سهام را کنترل کند.

منبع یادداشت یک سهامدار

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.