تاکید مسئولان و کارشناسان بر ادامه فعالیت اتاق معاملات پدیده

  • امتیاز به مطلب (2) نفر

شماره خبر : 1402

تاکید مسئولان و کارشناسان بر ادامه فعالیت اتاق معاملات پدیدهتاکید مسئولان و کارشناسان بر ادامه فعالیت اتاق معاملات پدیده

به گزارش سایت اخبار پدیده، پیرو جلسه مورخ ٩۶/٢/٢۶ در وزارت کشور با حضورآقایان دکتر دین پرست، دکتر شاپور محمدی, دکتر فهیمی، دکتر رسولیان، همایونفر و .... و طرح این موضوع که برای رفع مشکلات پدیده از متخصصان و صاحب نظران در این زمینه بکارگیری شود، در تاریخ چهارشنبه ١٧ خردادماه جلسه ای به منظور معرفی شرکتهای گروه پدیده شامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز و شرکت توسعه بین الملل صنعت گردشگری پدیده شاندیز با حضور دبیرکل و نمایندگان محترم کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران و تعدادی از مدیران بازار سرمایه در محل رستوران پدیده در اریکه ایرانیان از ساعت ٢٠ الی ٢٣ برگزار شد. از شرکت پدیده نیز آقایان دکتر کریمویی و طوسیان حضور داشتند.

قسمتی از خلاصه مذاکرات جلسه بشرح زیر بود:

در ابتدا توضیحاتی در خصوص وضعیت شرکتهای گروه پدیده و مسائل و مشکلات شرکت بخصوص در زمینه تامین مالی و فرایند معاملات سهام در سامانه اتاق معاملات و همچنین اقدامات انجام شده در زمینه پذیرش شرکت در بازار فرابورس مطرح و راهکارهایی توسط میهمانان بشرح زیر پیشنهاد شد:

شرکت کنندگان بر ادامه روند فعالیت اتاق معاملات پدیده تاکید کردند تا امکان نقدشوندگی سهام برای سهام داران بخصوص سهامداران جزء فراهم شود. آقای دکتر رحمانی مدیر عامل سابق شرکت بورس با تاکید بر اینکه یکی از اهداف اصلی راه اندازی سامانه سناپ امکان مبادله و نقد شوندگی سهام مردم بوده است، لذا بنظر می رسد که کاهش قیمت تا زمانی که عرضه سهام در حجم بالا وجود داشته باشد اجتناب ناپذیر است و اظهار امیدواری کردند با توجه به اینکه وجوه کنسرسیوم بانکی تامین شده و فرایند انتخاب پیمانکار برای تکمیل قسمتی از پروژه آغاز شده است بزودی روند نزول قیمت سهام متوقف شده و با افزایش تقاضا برای خرید سهام خصوصا توسط سهامداران عمده، افزایش قیمت سهام آغاز شود.

ضمن اینکه دامنه نوسان در نظر گرفته شده حداقل دامنه ممکن ( ١ درصد ) می باشد. لذا کاهش قیمت با شیب ملایم و قابل تحملی اتفاق می افتد. دکتر معراج نادری مدیر سرمایه گذاری گروه مپنا نیز تاکید کردند تغییر در رویه قبلی دامنه نوسان در صورتیکه منجر به جلوگیری از کاهش قیمت سهام شود عملاً امکان نقدشوندگی سهام مردم را برای دوره طولانی مدت از بین خواهد برد و یکی از اهداف تشکیل اتاق مبادلات سهام که افزایش نقد شوندگی سهام بوده است را دچار اخلال می کند.
مشروح مذاكرات متعاقبا به اطلاع سهامداران محترم مي رسد.

استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.