متوسط بهای تمام شده آپارتمان های میان مرتبه اعلام شد

  • امتیاز به مطلب (4) نفر

شماره خبر : 1458

متوسط بهای تمام شده آپارتمان های میان مرتبه اعلام شدمتوسط بهای تمام شده آپارتمان های میان مرتبه اعلام شد

مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز با تشریح وضعیت کنونی پروژه های عمرانی پدیده شاندیزگفت: پایان کار۵٠درصد از پروژه های پدیده شاندیز صادر شده است و همان طور که با همراهی دولت، وزارت کشور و ستاد محترم تدبیر مراحل قانونی لازم در بخش های مختلف انجام و شرایط مورد نیاز برای اخذ تسهیلات بانکی فراهم شد، با آغاز پروژه های عمرانی و تکمیل آن؛ بازگشت اعتماد سهامداران، سرمایه گذاران و شرکت های تامین سرمایه به پدیده را شاهد خواهیم بود.
به گزارش سایت اخبار پدیده، دکتر مهدی خجسته گفت: در سند راهبردی شرکت شاخص های مختلفی برای اولویت بندی شروع عملیات اجرایی پروژه ها، تعیین گردید.

شاخص های اولویت بندی برای انتخاب پروژه چه بوده است؟

مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز افزود: درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها، اعتبار مورد نیاز، تعهداتی که ناشی از پیش فروش ها به خریداران برای شرکت ایجاد شده، افزایش پاخور و غیره، شاخص هایی بود که مد نظر قرار گرفت.
وی افزود: از سویی نیز اجرای پروژه ها برای جذابیت هایی همچون پارک آبی، آتریم بلوک ١١ یا (خاک کهن)، شهربازی، آکواریوم و دیگر انکرها و جذابیت ها که مجموعا در یک پروژه قرار می گیرد، هر کدام به تنهایی نمی توانند جذب گردشگر و ایجاد پاخور لازم را داشته باشند.
مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز با اشاره به تعیین تکلیف مجوزهای قانونی مورد نیاز از جمله شهرداری، آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، تامین اجتماعی ودارایی افزود: با انجام این مراحل قانونی اعتماد بانک ها برای ارایه تسهیلات به پدیده فراهم شد.
وی خاطر نشان کرد: هرچند که اخذ تسهیلات از اولویت های مجموعه مدیریتی پدیده نبود، اما در شرایط موجود استفاده از کنسرسیوم بانکی تنها گزینه بود تا با آغاز بخشی از پروژه ها و بازگشت اعتماد عمومی، موجبات جذب سرمایه گذاران و رغبت شرکت های تامین سرمایه در بازارگردانی سهام فراهم آید.

بزرگترین پیام پرداخت کنسرسیوم"بازگشت آرامش به پدیده"

دکتر خجسته ضمن تقدیر از همراهی و مساعدت های وزارت محترم کشور، استانداری محترم خراسان رضوی، ستاد محترم تدبیر، اداره محترم اطلاعات، قوه محترم قضاییه و دیگر دستگاه های اجرایی در حل مشکلات و موانع پیش روی پدیده گفت: خوشبختانه در حال حاضر بخش عمده ای از مشکلات برطرف شده و بزرگترین پیام پرداخت کنسرسیوم بانکی"بازگشت آرامش و اعتماد بانک ها به پدیده" است.
وی با اشاره به اینکه در مقطعی که پروژه تحویل هیات مدیره شد، هرکدام ازاین پروژه ها به صورت ناقص رها شده بود ادامه داد: مرکز تجاری ٧٠تا ٧۵درصد پیشرفت فیزیکی داشت و برخی از پروژه ها فقط ٣٠درصد پیشرفت فیزیکی داشتند، بنابر این مجموعه مدیریتی مجبور بود تا ابتدا مجوزهای قانونی مورد نیاز (شهرداری، آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی) را پیگیری و اخذ نموده تا بتواند ادامه کار را پیگیری و اقدامات مورد نیاز را اجرایی نماید.
وی تصریح کرد: با همین پیگیری ها بود که خوشبختانه پایان کار بیش از ۵٠درصد پروژه شاندیز صادر شد و بدهی های مربوط به دارایی، تامین اجتماعی و موسسه مالی و اعتباری میزان تعیین تکلیف شد و پس از آن دولت و بانک های کشور، با توجه به آرامش نسبی و قابل اعتمادی که پدیده کسب کرده بود این مجموعه را قابل اعتماد دانسته تا تسهیلات بانکی را به آن ارایه نمایند.
دکتر خجسته افزود: هم اکنون تداوم فعالیت ها مشکلی ندارد و کاملا مراحل به صورت قانونی طی شده است.
وی ادامه داد: زمانی که پدیده برای اخذ تسهیلات با کنسرسیوم وارد مذاکره شد می بایست اطمینان لازم را برای بازپرداخت تسهیلات به بانک ها ارایه میشد که در این راستا، طرح های توجیهی شامل اقتصادی ، فنی و مالی به تفکیک هر پروژه تهیه و به کنسرسیوم ارایه شد.
به گفته او کنسرسیوم بانکی پس از بررسی های مطالعات اقتصادی، فنی و مالی پدیده با ارایه تسهیلات به میزان ۵٠٠٠میلیارد ریال در قالب دو پروژه مرکز تجاری و آپارتمان های میان مرتبه(لورایز) موافقت نمود.
وی از پروژه تکمیل مرکز تجاری حد فاصل بلوک ١١تا ١٨ به عنوان یکی از پروژه های مورد تایید کنسرسیوم یاد کرد و گفت: در این پروژه شهربازی، آکواریوم و مجموعه خاک کهن که به عنوان جذابیت های این پروژه و به افزایش پاخور کمک می کند مورداحیا و ساخت و ساز قرار می گیرد و پروژه بعدی آپارتمان های میان مرتبه یا به اصطلاح آپارتمان های لورایز است.
مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز افزود: تنها پروژه های باقی مانده پارک آبی ، مرکز فرهنگی، هتل و باغ گل خواهد بود.

چرا پارک آبی و مرکز فرهنگی اولویت ندارد؟

خجسته ادامه داد: برای اجرای پروژه های پارک آبی و مجموعه فرهنگی؛ تامین پیش نیازهایی از قبیل آب و برق مورد نیاز خواهیم بود.
وی تاکید کرد: عملیات عمرانی پروژه های یاد شده، به یکسال زمان نیاز دارد که تامین زیرساخت های مورد نیاز از قبیل آب و برق قریب به دو سال زمان نیاز دارد.
خجسته اعلام کرد: تا کنون جلسات مختلفی با شرکت برق منطقه ای استان؛ آب و فاضلاب شاندیز و آب منطقه ای استان برگزار شده است اما برای تامین زیرساخت های مورد نیاز پارک آبی و مرکز فرهنگی باید نسبت به انتقال برق مورد نیاز از نیروگاه اقدام گردد.
وی گفت: برای انتقال برق مورد نیاز مجموعه های یاد شده، حداقل ١٢تا١۵کیلومتر شبکه انتقال برق نیاز است و باید دو پست برق؛ یکی در پدیده شاندیز و دیگری در نیروگاه احداث شود.

اعلام قیمت تمام شده آپارتمان های میان مرتبه

مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در خصوص قیمت تمام شده آپارتمان های میان مرتبه نیز گفت: برخی قیمت های غیر واقعی در فضای مجازی منتشر شده که سهامداران محترم باید آگاه باشند که تمامی مسایل مربوط به پروژه ها و پرسش و پاسخ ها از طریق کانال رسمی پدیده مورد قبول است و مابقی بیانیه ها غیر واقعی و کذب محض است.
دکتر خجسته اعلام کرد: آپارتمان های میان مرتبه دارای ١٩۴هزار متر مربع زیر بنا و ۵٠درصد فضای مفید و قابل فروش می باشدکه تا کنون مبلغ ١۵۵میلیارد تومان برای ساخت این مجموعه هزینه شده است.
وی گفت: برای تکمیل این پروژه ٢۵۵میلیارد تومان در حوزه عمرانی اعتبار نیاز است که توسط کنسرسیوم بانکی تامین شده و در مجموع ۴١٠میلیارد تومان در حوزه عمرانی این پروژه هزینه خواهد شد.
وی گفت: برای تکمیل آن از کنسرسیوم بانکی استفاده می کنیم و برای سود بانکی تسهیلات اعطایی حدود ٧٠میلیارد تومان باید به بانک های تامین کننده پرداخت کنیم بنابر این با احتساب این سود؛ مجموعا ۴٨٠میلیارد تومان در بخش عمرانی هزینه خواهد شد و با احتساب اسنادی که برای ستاد محترم تدبیر ارایه شده است متری ١٠٠هزار تومان نیز برای پایان کار باید به شهرداری پرداخت شود.
خجسته افزود: مجموع هزینه های تمام شده در پروژه لورایز قریب به۵٠٠میلیارد تومان می باشد که هزینه تمام شده هر یک مترمربع مفید از این پروژه با احتساب هزینه های بالاسری و پیش بینی نشده، بین ۵ و نیم تا حداکثر۶میلیون تومان خواهد بود و مبالغی که در فضای مجازی اعلام شده است خلاف واقع می باشد.
وی گفت: با توجه به انکرها و جذابیت های موجود در پروژه پدیده شاندیز و پیشرفت همزمان با مابقی پروژه ها فروش آپارتمان های میان مرتبه، به مبالغی بیشتر از بهای تمام شده میسر خواهد بود و امیدواریم که با همکاری دستگاه های دولتی، ستاد محترم تدبیر، نمایندگان محترم مجلس، قوه قضاییه و سهامداران محترم، این هم افزایی ها ادامه یابد و شاهد باشیم تا سهامداران نیز به پول و سود خودشان دست یابند و از نگرانی خارج شوند.
کسانی که اطلاعات غیر موثق را ارسال می کنند دنبال چه هستند؟
مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز گفت: اگر برخی از افراد به نیت اطلاع رسانی و روشن شدن موضوع های مختلف مطالب را در فضای مجازی منتشر می کنند باید مطالبی را منتشر نمایند که واقعیت داشته باشد، اما عده ای منتشر کننده مسایل غیر واقعی هستند.
وی از سهامداران خواست تا مستندات را فقط از طریق کانال رسمی و روابط عمومی پیگیری کنند. وی ادامه داد: ما در مدیریت پدیده ملزم به پاسخگویی به شما سهامداران محترم هستیم.
مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز در خصوص سوال سهامداران مبنی بر اینکه آیا بانک صادرات مالک پروژه خواهد بود صراحتا اعلام کرد: بانک صادرات مالک نیست. تسهیلات بانکی داده است و به عنوان بانک وام دهنده مطرح است و صرفا تامین کننده منابع مالی مورد نیاز بوده که با همکاری شش بانک و عاملیت بانک صادرات صورت گرفته است و تنها بخشی از زمین های پروژه در رهن بانک قرار میگیرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.