شفافیت در امور مالی و بدهی های شرکت پدیده در کشف قیمت سهام آن موثر است

قیمت گذاری سهام پدیده بسیار پیچیده است، چرا که شرکت پدیده، شرکتی ساختمانی است که اگر در بورس وارد شود اولین موضوعی که مدنظر قرار می گیرد و در عین حال

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1495

شفافیت در امور مالی و بدهی های شرکت پدیده در کشف قیمت سهام آن موثر است
پوررضایی. کارشناس مسائل بورس و سرمایه گذاری


قیمت گذاری سهام پدیده بسیار پیچیده است، چرا که شرکت پدیده، شرکتی ساختمانی است که اگر در بورس وارد شود اولین موضوعی که مدنظر قرار می گیرد و در عین حال خیلی سخت به نظر می رسد؛ ارزش کارشناسی سهم و دارایی و بدهی های پروژه است.


شفافیت در امور مالی و بدهی های شرکت پدیده در کشف قیمت سهام آن موثر است

به گزارش سایت اخبار پدیده، دارایی هایی که بر اساس آن کشف قیمت صورت می گیرد، بر مبنای بدهی ها و مطالباتی است که شرکت دارد، ضمن اینکه هر چه بیشتر شفافیت در این خصوص وجود داشته باشد، سهم ارزش بیشتری پیدا می کند و معاملات با ذهنیت مثبتی انجام می شود.

موضوعی که در بورس به نوعی عرف محسوب می گردد، پایین معامله شدن نرخ سهام شرکت های ساختمانی در بورس است. چرا که در این وضعیت سهام دار خرد راغب به خرید سهام می شود.

ضمن اینکه در خصوص این گونه شرکت ها (که پدیده هم جزویی از آن ها محسوب می شود) سهامداران حساسیت ویژه ای دارند و اگر امور مالی و حسابرسی آن ها شفافیت لازم را نداشته باشد به سهام آن شرکت اعتماد نمی کنند. در عین حال شرکت پدیده باید برای تعیین قیمت پایه با سهامداران خود صادق باشد.

موضوعی که در کشف قیمت سهام پدیده بسیار حائز اهمیت است و می توان به عنوان اولین شاخصه معرفی کرد، حضور و ارزش گذاری سهام شرکت پدیده توسط شرکت تامین سرمایه است. چرا که شرکت های تامین سرمایه قیمت پایه را بر اساس دارایی ها ارزش گذاری می کنند. در صورتی که کشف قیمتی که در اتاق مبادلات پدیده (otc) تعیین شده است توسط شرکت پدیده بوده است.

این در حالی است که باید جذابیت برای سهامداری که قصد خرید و یا نگهداری از سهمش را دارد توسط شرکت پدیده مهیا شود در غیر این صورت حتی شرایط سهام پدیده در بورس هم وضعیت خوبی نخواهد بود. البته باز هم تاکید می کنم قیمت سهام پدیده باید معقول باشد تا جذابیت نگهداری سهم به وجود بیاید.

جدای از تمام مسائل و موضوعاتی که مطرح شد، کشف قیمت تاثیر زیادی در جذب سهامدار دارد. چرا که حضور سهامدار به شفافیت مسائل مالی پدیده مرتبط است و وقتی مسائل مالی شفافیت داشته باشد می توان قیمت پایه را تعیین کرد. ضمن اینکه سهامدار باید به سوددهی میان مدت و بلند مدت خود مطمئن شود و راغب به سرمایه گذاری و خرید سهم شود.

البته پدیده باید در کنار سهامدار عمده و سرمایه گذار، سهامدار خرد خود را نیز نگه دارد و ذهنیت منفی این سهامداران را برطرف کند که این امر نیز با شفافیت در امور مالی به دست خواهد آمد و در مقابل این سهامداران باید در شرایط سخت حامی پدیده باشند حتی اگر به سودی که مدنظرش بوده نرسد و یا ضرر کند؛ و در این شرایط سهامدار باید خود بازارگردانی مناسب و قانونی را انجام دهد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.