هفته فرهنگی بینالود، الگویی برای شهرستان ها

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در مراسم پایانی هفته فرهنگی شهرستان بینالود در مجموعه پدیده شاندیز اعلام کرد: هفته فرهنگی طرقبه شاندیز (بی

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1507

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی:
هفته فرهنگی بینالود، الگویی برای شهرستان ها


معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در مراسم پایانی هفته فرهنگی شهرستان بینالود در مجموعه پدیده شاندیز اعلام کرد: هفته فرهنگی طرقبه شاندیز (بینالود)، باید به الگویی برای دیگر شهرستان ها تبدیل شود.


هفته فرهنگی بینالود، الگویی برای شهرستان ها

به گزارش سایت اخبار پدیده، سید جواد حسینی معاون سیاسی اجتماعی استانداری خراسان رضوی دیشب در مراسم پایانی هفته فرهنگی شهرستان طرقبه شاندیز(بینالود) گفت: مراسمی که با عنوان هفته فرهنگی این شهرستان برگزار شد، برنامه ای جذاب برای معرفی ظرفیت های فرهنگی، هنری، گردشگری و محلی شهرستان ها محسوب می شود و می توان این طرح را به عنوان یک الگو به تمام شهرستان های استان تعمیم داده و اجرایی کرد.

وی افزود: می توان با الگو گیری از هفته فرهنگی طرقبه و شاندیز این هفته را در دیگر شهرستان‌های استان نیز راه اندازی کرد و با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری موجود در شهرستان ها، نشاط و شادابی را در میان خانواده ها و گردشگران ایجاد نمود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرقبه و شاندیز نیز در این مراسم گفت: هفته فرهنگی این شهرستان پس از سه ماه برنامه ریزی با حضور ٣٠ اداره اجرایی در شهرستان به نتیجه رسید و در روستاها و اماکن مختلف فرهنگی، تاریخی و گردشگری برگزار شد.

علی اکبر احمدزاده افزود: ایجاد فضای شادی و نشاط، معرفی جاذبه های گردشگری، افزایش ماندگاری گردشگران در شهرستان، معرفی روستاهای هدف گردشگری نظیر ازغد، دهبار و زشک، اجرای جشنواره های مختلف در این روستاها و معرفی جاذبه های فرهنگی، اجتماعی، هنری، اداب و رسوم و جاذبه های گردشگری از دیگر اهداف هفته فرهنگی طرقبه و شاندیز بود.

وی با اشاره به اینکه امسال اولین هفته فرهنگی در شهرستان طرقبه و شاندیز برگزار شد اظهار امیدواری کرد: در سال های آینده بتوانیم هفته فرهنگی را در دیگر شهرستان ها و روستاها نیز باکیفیت بالاتری برگزار کنیم.

گفتنی است اجرای موسیقی سنتی و محلی، حرکات آیینی و حرکات ورزشی، و تقدیر از دست اندرکاران برگزاری هفته فرهنگی طرقبه و شاندیز از دیگر برنامه های اختتامیه اولین هفته فرهنگی شهرستان طرقبه و شاندیز در بازار پدیده شاندیز بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.