اشتیاق سرمایه گذاران ایتالیایی برای اجرا و بهره برداری از ابَر پروژه های گردشگری ایران

هیات سرمایه گذاران ایتالیایی در بازدید از بزرگترین پروژه گردشگری شرق کشور(پدیده شاندیز) برای همکاری در ساخت و بهره برداری از پروژه های گردشگری ایران ا

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1515

اشتیاق سرمایه گذاران ایتالیایی برای اجرا و بهره برداری از ابَر پروژه های گردشگری ایران


هیات سرمایه گذاران ایتالیایی در بازدید از بزرگترین پروژه گردشگری شرق کشور(پدیده شاندیز) برای همکاری در ساخت و بهره برداری از پروژه های گردشگری ایران اعلام آمادگی کردند.


اشتیاق سرمایه گذاران ایتالیایی برای اجرا و بهره برداری از ابَر پروژه های گردشگری ایران

به گزارش سایت اخبار پدیده، آقایان بالگدینی و اتولینی دو سرمایه گذار ایتالیایی که با هدف سرمایه گذاری در پروژه های فرهنگی، تفریحی و گردشگری به ایران سفر کرده اند اعلام کردند، ایتالیا می تواند با ارایه آخرین تکنولوژی ساخت و ساز و اجرای پروژه های گردشگری با ایران و به ویژه در پروژه های پدیده در شاندیز و کیش همکاری کنند.

دکتر میکائیل تاجری نماینده شرکت بین المللی جاده ابریشم در این دیدار از مجموعه پدیده به عنوان بزرگترین پروژه گردشگری کشور یاد کرد و گفت: در صد سال آینده مشخص می شود که پدیده چه تاثیری را در جذب و ماندگاری زائران و گردشگران در منطقه به ارمغان آورده است.

وی که مدیر برنامه های گروه سرمایه گذاران ایتالیایی در ایران است افزود: شرکت بین المللی جاده ابریشم متشکل از سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور و خارجیان مشتاق سرمایه گذاری در ایران و ایرانیان مشتاق سرمایه گذاری در داخل کشور است و در صورت ایجاد تبادلات سرمایه گذاری بین این دو شرکت جاده ابریشم و پدیده می توان گفت افتخاری بین المللی صورت می پذیرد. ضمن اینکه برای هر دو برند در جهان باعث پیشرفت خواهد بود و می تواند زمینه سازی مبادلات اقتصادی و تجاری بیش از پیش دو کشور را فراهم آورد.

رییس هیات مدیره شرکت بین المللی توسعه گردشگری پدیده نیز در این دیدار با اشاره به حضورسالیانه ٢٨تا ٣٠میلیون نفر گردشگر در مشهد گفت: با بهره برداری از پروژه گردشگری پدیده شاندیز می توان جذب و ماندگاری گردشگران را به سرزمین خورشید(خراسان رضوی) افزایش داد.

حسین زارع صفت افزود: خراسان رضوی با داشتن تمامی جاذبه های ممکن برای جذب انواع مختلف گردشگر که در راس آن گردشگران مذهبی قرار دارند مهمترین نقطه جاذبه گردشگری در منطقه به حساب می آید و طرقبه و شاندیز به عنوان ستارگان گردشگری این استان با جاذبه ها و انکرهای اکوتوریستی و گردشگری به ویژه با حضور ابَر پروژه گردشگری پدیده، تاثیرات شگرفی را در توسعه گردشگری و اقتصاد ناشی از آن به همراه خواهد داشت.

مدیر کل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اعلام اینکه ایتالیا و ایران در طول تاریخ مراودات موثر و صادقانه تاریخی، تجاری، سیاسی با هم داشته اند ادامه داد: این دو کشور همواره در طول تاریخ ثابت کرده اند که می توانند به عنوان دو شریک موثر و معتمد همکاری های مختلف فرهنگی و اقتصادی را به حد اعلایی اجرایی و موجبات پیشرفت و تعالی را برای دوکشور به ارمغان بیاورند.

دکتر خجسته مدیر عامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز نیز در دیدار با سرمایه گذاران ایتالیایی با تشریح وضعیت موجود در پروژه های پدیده شاندیز، کیش و تهران گفت: پدیده شاندیز با عرصه ای برابر با ۴۵هکتار و با حدود یک میلیون متر مربع زیر بنای احداث شده، دارای مراکز تجاری، مسکونی، اقامتی(هتل)، پارک آبی، پیست یخی، شهربازی، باغ گل و مرکز فرهنگی است که در کنار طراحی و برنامه ریزی برای اجرای ١۴٠٠واحد تجاری، ١٠٧٠واحد مسکونی نیز در این مجموعه در حال ساخت است.

وی افزود: پارک آبی پدیده شاندیز با ٢۴هزار متر مربع عرصه، گنجایش پذیرش ٣٠هزار نفر را به صورت همزمان داراست و یکی از انکرها و جذابیت های طراحی شده در مجموعه پدیده شاندیز محسوب می شود که پیش بینی شده می توان با استفاده از تمامی طرفیت های سرمایه گذاری موجود و با روش های مختلف پیشنهادی این بنای نیمه تمام را با حمایت و همراهی سرمایه گذاران به پایان رساند.

دکتر خجسته ادامه داد: تمامی زیر ساخت های مناسب برای راه اندازی این مجموعه آبی از جمله آب، برق و شبکه فاضلاب پیش بینی و بخشی از عملیات اجرایی آن نیز انجام شده است.

وی در خصوص پروژه پدیده کیش نیز گفت: این مجموعه نیز مشابه با پروژه مجموعه پدیده شاندیز طراحی و برنامه ریزی شده است اما در مقیاسی کوچکتر، این پروژه در حدود ٩٠٠تا یک میلیون متر مربع در دو بخش تجاری و مسکونی تعبیه و طراحی شده است که سه هزار متر مربع آن تجاری و ۶٠٠هزار متر مربع آن نیز مسکونی است.

مدیر عامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز یکی از جذابیت های پدیده کیش را بخش پیش روی و استحصال از دریا یاد کرد و افزود: در این بخش یک پارک آبی با عنوان حوضچه آرامش و توقف گاهی برای کشتی های کروز در نظر گرفته شده است که امکان توقف یک کشتی کروز ٣٠٠ متری را داراست و ظرفیت پهلوگیری ١٧٠٠ناوگان دریایی از جمله کشتی و قایق را در این لنگرگاه به همراه خواهیم داشت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.