اقتصاد گردشگری در گرو افزایش ماندگاری توریست

عضو هیئت مدیره انجمن طبیعت گردی ایران گفت: صرفه اقتصادی گردشگری در افزایش میزان ماندگاری آن ها است و مشهد با داشتن ۶٧.٨درصد مطلوبیت در ظرفیت اقتصادی و

  • امتیاز به مطلب (1) نفر

شماره خبر : 1531

در میزگرد تخصصی گردشگری، اقتصاد و پدیده مطرح شد:
اقتصاد گردشگری در گرو افزایش ماندگاری توریست


عضو هیئت مدیره انجمن طبیعت گردی ایران گفت: صرفه اقتصادی گردشگری در افزایش میزان ماندگاری آن ها است و مشهد با داشتن ۶٧.٨درصد مطلوبیت در ظرفیت اقتصادی و گردشگری، می تواند به جایگاه اقتصادی خود در این بخش دست یابد.


اقتصاد گردشگری در گرو افزایش ماندگاری توریست


به گزارش سایت اخبار پدیده، دکتر فرید جواهرزاده در میزگرد تخصصی گردشگری، اقتصاد و پدیده افزود: میزان مطلوبیت وضعیت ظرفیت اقتصادی و گردشگری مشهد در حال حاضر١۶.٨درصد بوده و٣٢.٢درصد ازاین ظرفیت نیز نامطلوب است.
وی با اشاره به اینکه مشهد جاذبه ای در گردشگری مذهبی-زیارتی است گفت: توجه به جذب مسلمانان شیعه مذهب و ایجاد زیر ساخت های لازم برای افزایش ماندگاری آن ها در این شهر، ما را به صرفه اقتصادی گردشگری و توریسم نزدیک می کند.
مشاور سابق رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه مسئولان شهرستان شاندیز باید زیرساخت ‌ها، ظرفیت ‌ها و شرایط این منطقه را برای فعالیت پدیده فراهم کنند، ادامه داد: پدیده باید همگام و همراه با توسعه مظروف خود یعنی شهرپدیده گام بردارد و مادامی که همراه با مطلوبیت فعالیت ها به توسعه شهری نیز نیم نگاهی داشته باشد می تواند از ظرفیت بُردبُرد بهره گیرد.
وی افزود: توسعه حمل و نقل، اصلاح مسیرهای دسترسی به شاندیز، توسعه و تنوع در ناوگان حمل و نقل مشهد به شاندیز و ایجاد دیگر زیرساخت ها بر توسعه هر دو مجموعه کمک خواهد کرد.
عضو هیئت مدیره انجمن طبیعت ‌گردی ایران اشاره کرد: زمانی می ‌شود از سرمایه‌ گذاری بهره‌ مند شد که صاحبان سرمایه و سهامداران و همچنین بنگاه ‌های اقتصادی بتوانند سرمایه خود را وارد تکنولوژی کنند.
وی در ادامه افزود: با توجه به مشکلاتی که تاکنون برای شرکت پدیده پیش آمده مسئولان و مدیران پدیده تا حدودی سعی بر موفقیت در حوزه ‌های مجموعه پدیده داشته ‌اند که تا حدودی در بحث اشتغال موفق بوده‌اند.
جواهرزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه ‌های اقامتی، فرهنگی و تفریحی در دستور کار شرکت پدیده است، ادامه داد: موضوع تصویب وزارت گردشگری در مجلس مطرح شده که البته از نظر وی فعالیت در دفتر ملی، سازمان و وزارتخانه تفاوتی ندارد.
وی اشاره داشت: شرکت پدیده برای استفاده بهینه از منابع خود باید به اقامت،ایجاد منابع، نیازسنجی، حمل ‌و ‌نقل و ظرفیت ‌سنجی توجه ویژه داشته تا چرخه صنعت گردشگری بتواند فعالیت مناسبی در این زمینه داشته باشد.
عضو هیئت مدیره انجمن طبیعت‌گردی ایران تاکید کرد: موقعیت گردشگری ایران نیازمند یک عزم ملی است که متاسفانه در ایران حوزه گردشگری در اولویت های پایینی است و ما بدون همکاری مردم نمی ‌توانیم در حوزه گردشگری خوب عمل کنیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.