امروز قرارداد کنسرسیوم بانکی در دفترخانه رسمی امضا می شود

مدیرعامل جدید گروه شرکت های پدیده گفت: امروز قرارداد کنسرسیوم بانکی در دفترخانه رسمی امضا خواهد شد و پس از آن اولین قسط کنسرسیوم پرداخت می شود.

  • امتیاز به مطلب (2) نفر

شماره خبر : 1550

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده:
امروز قرارداد کنسرسیوم بانکی در دفترخانه رسمی امضا می شود


مدیرعامل جدید گروه شرکت های پدیده گفت: امروز قرارداد کنسرسیوم بانکی در دفترخانه رسمی امضا خواهد شد و پس از آن اولین قسط کنسرسیوم پرداخت می شود.


امروز قرارداد کنسرسیوم بانکی در دفترخانه رسمی امضا می شود

به گزارش سایت اخبار پدیده، نخستین نشست خبری مدیرعامل جدید گروه شرکت های پدیده در محل ساختمان اداری پدیده شاندیز برگزار شد و در این نشست انتظاری با اعلام این خبر افزود: با امضای قرارداد کنسرسیوم بانکی اولین قسط تسهیلات کنسرسیوم به مبلغ ٩٠میلیارد تومان تا پایان هفته واریز می شود.

شروع عملیات اجرایی تا هفته آینده

وی ادامه داد: با پرداخت کنسرسیوم پیش پرداخت ها نیز به پیمانکاران پرداخت و پس از آن عملیات اجرایی آغاز می شود.

انتظاری افزود: ٨٠ درصد تجهیز کارگاه های پیمانکاران انجام شده و شرایط اقامتی بیش از هزار کارگر نیز فراهم گردیده است.

آغاز عملیات عمرانی بخش تجاری پدیده

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده با اشاره به آغاز کار عملیات عمرانی گفت: عملیات عمرانی تکمیل بخش تجاری نیز با واریز کنسرسیوم آغاز می شود و تکمیل ورودی های نور و پاتیناژ در اولویت هستند.

وی ادامه داد: همچنین بخشی از عملیات عمرانی فضای محیطی نیز در کنسرسیوم دیده شده است که به زودی آغاز خواهد شد.

انتظاری اظهار داشت: همزمان با اجرای عملیات عمرانی در این حوزه، مذاکره با چند شرکت برای آغاز مجدد فعالیت شاپینگ نیز انجام شده است.

طلب پیمانکاران سابق بررسی خواهد شد

این مقام مسئول در ادامه صحبت هایش با اشاره به معوقات پیمانکاران سابق شرکت پدیده گفت: معوقات پیمانکاران سابق شرکت در مجموعه حقوقی پدیده در حال بررسی است.

انتظاری ادامه داد: بعد از بررسی های کارشناسان حقوقی شرکت و تایید دستگاه قضایی رقم های نهایی شده تسویه خواهد شد.

انتقال سهام شخص به شخص مهیا می شود

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده همچنین با اعلام این خبر که انتقال سهام شخص به شخص نیز مهیا می شود، اظهار داشت: طبق مصوبه هیئت مدیره افرادی متقاضی انتقال سهامشان به فرد دیگری بودند در آذر ماه می توانند این انتقال را انجام دهند.

وی افزود: این مصوبه شامل افرادی که سهام به صورت وکالتی خریداری کرده اند نیز می شود.

انتظاری تصریح کرد: البته این امکان برای سهامداران کل کشور فراهم خواهد شد و افرادی که تمایل به این کار دارند می توانند از طریق شبکه ای که در حال راه اندازی است، نقل و انتقالات را از همان مبدا و بدون مراجعه به دفتر شاندیز انجام دهند.

پول سهامداران صرف آبادانی پروژه شده است

وی در پاسخ به این سوال که پولی که از سهامداران بابت خرید سهام توسط شرکت گرفته شده کجا هزینه شده است، گفت: تمامی پول هایی که از سهامداران در ازای خرید سهام گرفته شده صرف آبادانی پیشرفت فیزیکی پروژه های مشهد و کیش گردیده است.

وی با بیان اینکه تمامی دارایی های پدیده متعلق به سهامداران است، ادامه داد: پدیده بخش خصوصی نیست و مالک آن مردم هستند. پروژه پدیده نه مربوط به شرکت خاصی و نه حتی مالک آن دولت است، مالکیت این پروژه متعلق به سهامداران است و هیئت مدیره هم تمام اقدامات و تلاش هایی که می کند در راستای حفظ منافع سهامداران است.

انتظاری با اشاره به اینکه سهامداران در پدیده سپرده گذاری نکرده اند، افزود: خرید سهام سپرده گذاری نیست و سرمایه گذاری محسوب می شود و سهامداران سودشان را از محل افزایش ارزش سهام دریافت می کنند.

فعلا نمی توانیم مجمع برگزار کنیم

مدیرعامل پدیده در پاسخ به این سوال که با وجود اعلام های قبلی برای برگزاری مجمع عمومی اما هنوز مجمعی برگزار نشده است، گفت: ما طیف بزرگی از سهامداران را داریم که قادر به گردآوری آن ها در یک روز برای برگزاری مجمع را نداریم و نمی توانیم مجمعی تشکیل دهیم اما باید راهی برای انجام این موضوع داشته باشیم.

انتظاری تصریح کرد: اما مقدماتی را فراهم کرده ایم که ظرف دو هفته آینده از حدود ١٠٠ سهامدار بزرگ مجموعه دعوت کنیم تا نمایندگانی از آن ها به نمایندگی از تمامی سهامداران، در همه جلسات ما حضور داشته باشند.
برای حضور سرمایه گذار باید امنیت ایجاد شود

وی گفت: در حالی که پروژه پدیده به شدت نیازمند جذب سرمایه گذار برای تکمیل عملیات عمرانی است اما در جایی که امنیت مالی وجود ندارد سرمایه گذار حاضر به سرمایه گذاری نیست.

مدیرعامل گروه شرکت های پدیده با اشاره به اینکه سرمایه گذار برای سرمایه گذاری نیازمند امنیت و آرامش است، اظهار داشت: تجمعات سهامداران یکی از علل عدم امنیت است و سرمایه گذاران به این علت از سرمایه گذاری پا پس می کشند.

انتظاری افزود: ضمن اینکه اطلاع رسانی دقیق و شفاف و همچنین برنامه ریزی اقتصادی به روز در دستور کار هیئت مدیره شرکت قرار دارد و این دو امر مهم نیز در جذب سرمایه گذار بسیار با اهمیت است.

اطلاع رسانی مهمتر از تبلیغات است

مدیر عامل شرکت پدیده با اشاره به اینکه برخی اطلاعات سهامداران به روز نیست اظهار داشت: متاسفانه برخی از اطلاعاتی که مردم و سهامداران از پروژه های پدیده دارند به روز نیست و به همین خاطر اطلاع رسانی و انعکاس اخبار در حال حاضر خیلی مهمتر به نظر می رسد.

انتظاری افزود: اطلاع رسانی در حوزه فعالیت های عمرانی پررنگ تر و تبلیغات فقط در حوزه بهره برداری صورت می گیرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.