رقیق سازی سهام، حاشیه امنی برای سهام ایجاد میکند

دکتر ابوالفضل انتظاری مدیر عامل گروه شرکت های پدیده در نشست صمیمی خود با جمعی از سهامداران اعلام کرد: رقیق سازی سهام، پیش نیاز ورود به بورس و باز شدن

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1559

رقیق سازی سهام، حاشیه امنی برای سهام ایجاد میکند


دکتر ابوالفضل انتظاری مدیر عامل گروه شرکت های پدیده در نشست صمیمی خود با جمعی از سهامداران اعلام کرد: رقیق سازی سهام، پیش نیاز ورود به بورس و باز شدن نماد سهام پدیده در بورس است.


رقیق سازی سهام، حاشیه امنی برای سهام  ایجاد میکند

به گزارش سایت اخبار پدیده، دکتر انتظاری اظهار امیدواری کرد: همانطور که دستگاه حاکمیت برای حل مسایل سخت افزاری همراه و حامی پدیده بوده است، در این مرحله نیز حمایت های خود را با همراهی هیات مدیره شرکت داشته باشد تا بتوان نماد سهام پدیده را در بورس درج کنیم .

وی با اشاره به تحلیل های اقتصادی صورت گرفته گفت: اعتقادمان بر این است که نباید نمادمان را بلافاصله و در این شرایط در بورس باز کنیم، پیش بینی ها نشان می دهد در صورت این اتفاق ممکن است، سهامداران دچار یک ضرر ناخواسته بشوند که قابل مدیریت کردن نباشد.

وی لازمه باز شدن نماد در بورس را رقیق شدن آن دانست و تصریح کرد: نگه داشتن قیمت سهم ٣٣٧۵ تومانی ابنیه در بورس و یا حفظ ارزش ذاتی سهم توسعه با قیمت ٩هزار تومان؛ کار ساده ای نیست و لازمه اش این است که با افزایش سرمایه ای که اتفاق می افتد، سهام ها را رقیق کنیم تا رونقی تازه ایجاد شود.

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده افزود: احتیاط لازم بر این است که با شرکت های سهام گردانی رایزنی کنیم تا پای کار باشند و اولین بلوک هایی را که ارایه می کنیم، بلاخرید باقی نماند.

وی تصریح کرد: اگر یک بلوک را ارایه کردیم و خرید انجام نشد، پس از آن کاری از دست ما ساخته نیست و ادامه کار برایمان خیلی سخت می شود.

دکتر انتظاری در خصوص اتاق otc که هم اکنون در حال فعالیت است گفت: معاملات توافقی نیز در این اتاق در حال انجام است و در حال حاضر برای نقل وانتقال سهام ها دو شرط وجود دارد، یک اینکه از حداقل قیمتی که ما موخر و اخرین دفعه اتفاق افتاده، پایین تر نباشد و شرط دوم اینکه متقاضیان باید حداقل ٣٠هزار سهم را توافق کنند وگرنه کمتر از آن نقل و انتقال انجام نمی شود.

وی اعلام کرد: به صورت آزمایشی از اول آذرماه شرط دوم حذف می شود و افراد می توانند با حداقل ١٠هزار سهم نقل و انتقالات خود را با همان قیمت توافقی که هست و مورد تایید ضوابط و قوانین بورس است، انجام شود.

دکتر انتظاری در ادامه از محدودیت نقل و انتقال سهام میان والدین و فرزندان و بالعکس سخن گفت و ادامه داد: این محدودیت را نیز حذف می کنیم و سهام برای انتقال به هر شخصی ممکن خواهد شد و بدون اینکه عددی را درج کنیم، سهامداران می توانند بر اساس هر شرایطی که توافق می شود با هر فردی که مد نظرشان است، سهام را واگذار کنند.

وی اعلام کرد: این موضوع یکی از مهمترین مسایلی بود که از سوی سهامداران درخواست شده است و لذا با رفع این محدودیت، همزمان زیرساخت تسهیل در نقل و انتقالات نیز فراهم می شود.

وی همچنین در ادامه گفت: با توجه به اینکه سهامداران شرکت پدیده در اقصی نقاط ایران ساکن هستند و اگر بخواهند برای نقل و انتقال به شرکت اصلی در پدیده شاندیز مراجعه کنند، هزینه بسیاری را متحمل خواهند شد و از طرفی نیز برای شرکت مقدور نخواهد بود که در تمامی شهرهای ایران، مراکز و دفاتری را راه اندازی کند لذا با شرکت پست وارد مذاکره شدیم تا در داخل سامانه سناپ شرکت پدیده، در مبدا کار را انجام دهند و سهامداران برای نقل و انتقال سهام دیگر لازم نیست که به مبدا و یا دفاتر شرکت مراجعه نمایند.

به گفته دکتر انتظاری کارشناسان معتقدند با تسهیل کردن امور، رونق بخشی در موضوع سهام حاصل می شود.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.