تزریق ۴٧ میلیارد به پروژه های پدیده

مدیرعامل پدیده از واریز ۴٧ میلیارد تومان تسهیلات کنسرسیوم به حساب پدیده خبر داد.

  • امتیاز به مطلب (1) نفر

شماره خبر : 1566

مدیرعامل پدیده از واریز اولین قسط تسهیلات کنسرسیوم بانکی خبر داد
تزریق ۴٧ میلیارد به پروژه های پدیده


مدیرعامل پدیده از واریز ۴٧ میلیارد تومان تسهیلات کنسرسیوم به حساب پدیده خبر داد.


تزریق ۴٧ میلیارد به پروژه های پدیده

به گزارش سایت اخبار پدیده، ابوالفضل انتظاری به خراسان رضوی اظهار کرد: در قالب کنسرسیومی که از بانک‌های صادرات، ملت، ملی، سپه، تجارت و بانک شهر تشکیل شده، مقرر بود تسهیلاتی به مبلغ ۵٠٠ میلیارد تومان به گروه شرکت‌های پدیده اختصاص یابد که نوع هزینه کرد این مبلغ بر اساس توجیه اقتصادی و فنی از پیش در کنسرسیوم مشخص‌شده است.
وی ادامه داد: اولین مبلغ واریزی از این تسهیلات به رقم ۴٧ میلیارد تومان را روز پنج شنبه دریافت کردیم و همان روز در جلسه‌ای که با پیمانکاران پروژه های آپارتمان های میان مرتبه داشتیم، چک پیش‌پرداخت ١١ پیمانکار را تحویل دادیم تا از روز شنبه (امروز) این پیمانکاران تکمیل و تجهیز کارگاه‌های خود را آغاز کنند.
مدیرعامل شرکت پدیده بابیان این که طبق قرارداد میزان این پیش‌پرداخت‌ها در مرحله اول هشت درصد مبلغ قراردادها بوده که به این ١١ پیمانکار پرداخت‌شده است، اظهار کرد: در هفته جاری نیز با دریافت اسناد مثبته از چند پیمانکار دیگر و نهایی شدن قراردادها پرداخت‌های دیگر توسط بانک انجام خواهد شد.
١۵آذر ماه آغاز رسمی عملیات ؛وی افزود: پیش‌بینی ما این است که با تجهیز کارگاه‌ها توسط پیمانکاران، در ١۵ آذرماه روز میلاد رسول‌اکرم(ص) بتوانیم رسما عملیات عمرانی را در چند جبهه آغاز کنیم.
انتظاری تصریح کرد: با توجه به این که تسهیلات اختصاص‌یافته از طریق کنسرسیوم مقید به زمان نیست بلکه به میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها بستگی دارد، به پیمانکاران اعلام‌شده است که هر قدر سرعت پیشرفت کار افزایش یابد، می‌توانند بخش بیشتری از تسهیلات پرداختی بانک ها را نقد کنند. البته کیفیت نباید فدای سرعت پیشرفت پروژه شود بااین حال ممکن است با توجه به شرایط مناسب آب و هوایی برای پیمانکارانی که بضاعت لازم را داشته باشند ، شیفت کاری دومی را نیز تعریف کنیم.
وی ادامه داد: طبق قرارداد، پیش‌پرداخت‌ها در سه مرحله انجام خواهد شد، مرحله اول آن هشت درصد بوده که در حال انجام است و مرحله بعدی شش درصد است که متعاقب میزان پیشرفت و تجهیز کارگاه‌ها به پیمانکاران پرداخت خواهد شد.
وی تأکید کرد: در کنسرسیوم توافق شده است که برای پیمانکاران حاضر در پروژه بر اساس صورت‌وضعیتی که به شرکت پدیده به‌عنوان ناظر و نماینده کنسرسیوم در پروژه ارائه می دهند ، پرداخت‌های بعدی انجام شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.