افزایش ٩٣٧ میلیارد تومانی سرمایه در سهام پدیده

مدیر عامل گروه شرکت های هلدینگ پدیده از افزایش نه هزار و ٣٧٠ میلیارد ریالی سرمایه در سهام پدیده خبر داد.

  • امتیاز به مطلب (1) نفر

شماره خبر : 1597

افزایش ٩٣٧ میلیارد تومانی سرمایه در سهام پدیده


مدیر عامل گروه شرکت های هلدینگ پدیده از افزایش نه هزار و ٣٧٠ میلیارد ریالی سرمایه در سهام پدیده خبر داد.


افزایش ٩٣٧ میلیارد تومانی سرمایه در سهام پدیده


به گزارش سایت اخبار پدیده، دکتر ابوالفضل انتظاری امروز در نشستی خبری اعلام کرد: افزایش سرمایه در سهام شرکت ابنیه و ساختمان پدیده که بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده این شرکت در تاریخ ٠٨/١٠/١٣٩٣ مصوب شده اما تاکنون اجرایی نشده بود، با تصمیم گیری و تصمیم سازی های صورت گرفته اجرایی می شود.

وی گفت: از سال ٩٣ تا الان یکی دو مرحله تصمیم گیری شده که این اتفاق اجرایی و عملیاتی شود اما با توجه به اینکه شرایط و مقدمات فراهم نشده بود، این افزایش سرمایه اتفاق نیفتاد و امروز با فراهم شدن مقدمات مورد نیاز و در تاریخ ٢۵ دی ماه امسال با تشکیل جلسه اعضای هیات مدیره اجرایی می شود.

مدیر عامل گروه شرکت های هلدینگ پدیده در خصوص تصمیم گیری افزایش سرمایه ادامه داد: قاعدتا تغییرات مربوطه پس از جلسه هیات مدیره بر اساس آنچه در اساسنامه آمده است در اداره کل ثبت شرکت ها نیز به ثبت می رسد.

وی با اعلام اینکه کل مبلغ افزایش سرمایه در این مرحله ٩٣٧ میلیارد تومان برابر با نه هزار و٣٧٠ میلیارد ریال است اظهار داشت: این افزایش سرمایه از محل مطالبات شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از شرکت ابنیه و ساختمان انجام می شود.

وی در خصوص آثار وضعی این افزایش سرمایه گفت: با این افزایش، ما ۵٠٠ درصد افزایش سرمایه خواهیم داشت و هر یک سهم ما تبدیل به ۶ سهم می شود.

به گفته دکتر انتظاری هر سهم صد تومانی که در اداره کل ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است تبدیل به ۶٠٠ تومان خواهد شد و در این افزایش سرمایه، سهامداران هیچگونه آورده ای را نخواهند داشت.

مدیر عامل گروه شرکت های هلدینگ پدیده اعلام کرد: ما می توانستیم در افزایش سرمایه در مجمع مصوب کنیم که به ازای هر مبلغی که شرکت افزایش سرمایه می دهد، یک نسبتی را هم سهامداران افزایش سرمایه داشته باشند ولی در این افزایش سرمایه ای که در حال شکل گیری است، آورده ای را از طرف سهامداران در نظر نداریم و بدون اینکه سهامداران آورده ای را داشته باشند، ۵٠٠ درصد سهمشان افزایش می یابد و هر سهمشان به شش سهم افزایش می یابد.

به گفته وی افزایش سرمایه در حال اجرا، یک طرفه و از سوی شرکت خواهد بود و بنابراین دوره تعیین حق تقدم هم نخواهد داشت. چون در شکلی که سهامدار بخواهند آورده ای را به موازات آورده شرکت داشته باشند باید فرصتی را در نظر گرفت تا افرادی که اعلام آمادگی کرده اند و فقط برای همان افراد، افزایش سرمایه را داشته باشیم یعنی افزایش سرمایه شرکت از محل آورده ما، همراه با آورده آن ها باشد اما در شکل موجود سهامداران ما بدون اینکه آورده ای داشته باشند سهم آنها از یک به شش و از صد به ششصد تومان افزایش سرمایه خواهند داشت.

دکتر انتظاری اعلام کرد: سامانه سناپ، در تاریخ ٢۴دی ماه ١٣٩۶ و به مدت ٨ روز بسته خواهد بود و هیچگونه نقل و انتقال سهام در این سامانه انجام نمی شود تا بتوانیم این افزایش سهام را اجرا و در حساب سهامدارنمان ثبت کنیم.
بر اساس اعلام مدیر عامل گروه شرکت های هلدینگ پدیده، با این افزایش سرمایه در شرکت ابنیه و ساختمان، سهم سرمایه های این شرکت از هزار و ٨٧۵ میلیارد ریال به ١١هزار و ٢۵٠ میلیارد ریال افزایش می یابد.

وی گفت: تعداد سهام نیز از یک میلیارد و ٨٧۵ میلیون سهم به یازده میلیارد و ٢۵٠ میلیون سهم افزایش می یابد و به این ترتیب تعداد سهام ما به شش برابر می رسد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.