مصاحبه‌ ی اختصاصی با مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز/ قسمت اول

اشاره:در آستانه برگزاری مجمع فوق العاده شرکت ابنیه و ساختمان و همچنین نوروز سال ۱۳۹۷ هستیم. موقعیت را برای یک مصاحبه اختصاصی با مدیرعامل گروه شرکتهای

  • امتیاز به مطلب (2) نفر

شماره خبر : 1668

مصاحبه‌ ی اختصاصی با مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز/ قسمت اول


اشاره:در آستانه برگزاری مجمع فوق العاده شرکت ابنیه و ساختمان و همچنین نوروز سال ۱۳۹۷ هستیم. موقعیت را برای یک مصاحبه اختصاصی با مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده مغتنم شمردیم تا گزارشی از اقدامات و همچنین موضوع افزایش سرمایه در مجمع شرکت ابنیه را جویا شویم و در خصوص سوالات مطروحه پیرامون پدیده پاسخهای لازم را دریافت کنیم و به سمع و نظر مردم و به خصوص سهامداران برسانیم.


مصاحبه‌ ی اختصاصی با مدیرعامل گروه شرکتهای پدیده شاندیز/ قسمت اول

واقعاً چی شد که شما مدیریت پدیده را با اختصاصات خاص خودش پذیرا شدید؟
ظرفیت ها و دانش و تجربه مدیریتی اینجانب متعلق به همین نظام مقدس و مردم شریف است.
هیچگاه در حدود سه دهه از تجربه مدیریتی خود برای تصدی مسئولیت رایزنی نداشته ام و به طور معمول پیشنهادات مسئولیتی را رد کرده‌ام، مگر آنجایی که مسئولیت و مدیریت تکلیف شده است و بعد هم با اعتقاد و علاقه و وقت گذاری آن مسئولیت را دنبال نموده ام. واقعاً در پدیده هم در همچنین فضایی مسئولیت بر دوش من گذاشته شده است.

روزانه چقدر وقت برای پدیده صرف می کنید؟
خداوند بر اعمال انسانها بصیر و بیناست. سهامداران نیز کمابیش درک می کنند از وقتی که برای امور پدیده صرف می‌شود. به طور متوسط روزانه ۱۵ تا ۱۸ ساعت و در بعضی مواقع بیش از این برای انجام امور و پیگیری ها و طراحی ها و تحلیل موضوعات و پاسخگویی به تماس های تلفنی و پیامکی سهامداران وقت گذاری میشود.

برخورد مجموعه مدیران، همکاران، سهامداران، ذینفعان و پیمانکاران و دستگاههای حاکمیت با نوع مدیریت شما چطوری است؟
مدیران و همکاران روزهای سختی از پر کاری را پشت سر می‌گذراند. به دلیل نوع کارهایی که بایستی در پدیده انجام بدهند و مسئولیت هایی که بایستی بر دوش بگیرند و همچنین به خاطر مدیریت سختگیرانه اینجانب.
دستگاه‌های حاکمیت و به خصوص اعضای ستاد تدبیر و اعضای کمیته اجرایی حمایت ویژه را از انجام امور تاکنون داشته‌اند.
سهامداران ترکیب متنوعی را از سلایق و سهام در شرکت دارند. عموم آنها همواره حمایتگر بوده‌اند و مطالبه حقوق سهامداری خودشان را هم دارند. عده ای هم البته همواره ما را با ادبیات خودشان و بعضاً با اتهامات خودشان نواخته اند و بر ثواب ما افزوده‌اند.

آیا پیشرفتی هم در اجرای پروژه صورت می گیرد؟ سرانجام دارایی های مردم که چند سال بلاتکلیف و در بحران بوده ،چه می شود؟
پروژه بعد از این‌که با بحران مواجه شد، درشرایط انفعال و حاشیه های بسیار قرار گرفته است. در این مدت سختی های زیادی بر مجموعه سهامداران، پیمانکاران، ذینفعان، ذیمدخلان، دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی گذشته است. هر یک به نحوی از شرایط بحران رنج برده اند.

اکنون پروژه خوشبختانه با همت و صبوری و تلاش از بحران عبور کرده است.
پایان کار تجاری ها با متراژ، عدم خلافی آپارتمان های میان مرتبه با متراژ، مجوز المان اصلی به متراژ صادر شده است.
حسابرسی های سالهای گذشته شرکت‌ها نهایی شده صورتهای مالی و گزارش تلفیقی حسابرس روی کُدال بورس قرار گرفته است.
امروز بهره برداری از هایپر مارکت، شاپینگ و پیست یخی در حال انجام است. رستورانهای پدیده در شاندیز و اریکه تهران دوره پرشتاب فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
شرکتهای تابعه گروه پدیده تعیین تکلیف و هر یک بر اساس استراتژی های علمی و رو به توسعه کار خود را آغاز و شتاب داده‌اند.
هم اکنون در مجموعه پدیده شاندیز بیش از ۱۵۰۰ نفر روزانه مشغول به کار هستند و حدود سی پیمانکار و مشاور کلی و جزئی در پروژه فعالیت می کنند.
بزرگترین برند بازرگانی کشور( گلرنگ/ فامیلی) با قرارداد ۱۰ ساله در هایپر مارکت فعالیتش را آغاز کرده و جمعیت انبوهی را بالخصوص در روزهای تعطیل جذب خود نموده است.
در سنگ فرش پدیده شاندیز جاذبه های ویژه رودخانه خروشان، آبنماها، اِلمان های فضای سبز، المان های هنری، مجموعه سرویس های بهداشتی، پیست دوچرخه در حال اجرا است.
برای فعالیت مجدد فودکورت مذاکرات چندی در حال انجام است.
برای ساخت و راه اندازی مجموعه آبی و سرزمین سرگرمی ها تفاهم نامه ای با یک مجموعه داخلی با جوینت خارجی امضا شده و مذاکرات برای عقد قرارداد ادامه دارد.
آپارتمان های میان مرتبه با چهار پیمانکار گرید یک کشوری با بیش از ۸۰۰ نفر نیرو در روز با سرعت در حال ساختمان و تکمیل است.
پیمانکار اِلمان اصلی انتخاب شده و قرارداد با او منعقد گشته و انشاالله به زودی بتن ریزی سقف های ۱۳ تا ۲۳ آن شروع میشود.
مشاور در حال بررسی برای مقاوم سازی بلوک ۱۱ تا ۱۹ است و ان شالله در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷ پیمانکاران برای تکمیل واحدهای تجاری و فرهنگی و تفریحی بلوک های ۱۱ تا ۱۹ انتخاب خواهند شد.
هم اکنون تکمیل برای رفع نواقص بلوک ۱ تا ۱۱ با یک پیمانکار و بیش از ۱۵۰ نفر نیرو در روز در حال انجام است.
شاپینگ با بیش از ۹۰ درصد از واحدهای مالکیتی و استیجاری مجدداً فعال شده است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.