کاشت هزار و ٢٠٠ اصله نهال و ١٣ هزارو ٨٠٠ بوته درختچه در پدیده شاندیز

به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، هزار و٢٠٠ اصله نهال از انواع درخت و ١٣هزارو ٨٠٠ بوته انواع درختچه های تزئینی و مقاوم در محوطه فضای

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1699

کاشت هزار و ٢٠٠ اصله نهال و ١٣ هزارو ٨٠٠ بوته درختچه در پدیده شاندیز


به مناسبت فرارسیدن هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، هزار و٢٠٠ اصله نهال از انواع درخت و ١٣هزارو ٨٠٠ بوته انواع درختچه های تزئینی و مقاوم در محوطه فضای سبز پدیده شاندیز کاشته می شود.


کاشت هزار و ٢٠٠ اصله نهال و ١٣ هزارو ٨٠٠ بوته درختچه در پدیده شاندیز


به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده شاندیز، یکی از قدیمی ترین سنت های ایرانیان باستان کاشت و اهدای نهال به طبیعت بوده و پدیده شاندیز در آستانه فرارسیدن هفته منابع طبیعی، روز درختکاری و همچنین نوروز باستانی برای ارج نهادن به این رسم دیرینه، ١۵هزار اصله نهال و بوته از انواع درخت و درختچه های تزئینی و مقاوم را اجرایی می کند.
بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، نهال درخت هایی همچون کامیس پاریس، سدروس، ژونی پروس و همچنین انواع بوته های رز، شمشاد پرتقالی، زرشک، یوکا باغی و شمشاد طلایی تا پایان اسفندماه در محوطه زمین چمن و سنگ فرش پدیده شاندیز کاشته می شود.
اضافه می شود، کاشت ١۴٠هزار دسته گل بنفشه، همیشه بهار و میناچمنی به همراه اجرای سه هزار متر مربع چمن کاری در میدان چمن این مجموعه در حال اجرا است. گل کاری های محوطه های آب و آتش، روبروی قلعه و سنگ فرش نیز با٢٠٠هزار دسته بنفشه، ٢۵هزار دسته اطلسی، ١۴هزار دسته مینا چمنی، همیشه بهار و گل عسلی و سه هزار دسته شب بو در حال اجرا است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.