پاسخ مدیر عامل گروه شرکت های پدیده به ٢٠ سوال مطرح شده توسط سهامداران محترم

در یکی از کانال های تلگرامی به با عضویت سهامداران محترم تشکیل شده است متنی به شرح زیر ارسال شده که دکتر انتظاری مدیر عامل گروه شرکت های پدیده شاندیز ب

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1819

به سوال شماره ٧ دقت کنید
پاسخ مدیر عامل گروه شرکت های پدیده به ٢٠ سوال مطرح شده توسط سهامداران محترم


در یکی از کانال های تلگرامی به با عضویت سهامداران محترم تشکیل شده است متنی به شرح زیر ارسال شده که دکتر انتظاری مدیر عامل گروه شرکت های پدیده شاندیز به ٢٠سوال مطروحه از سوی سهامداران پاسخ داده است.
متن به قرار زیر می باشد:


پاسخ مدیر عامل گروه شرکت های پدیده به ٢٠ سوال مطرح شده توسط سهامداران محترم

سوالاتی که در سال قبل مطرح کردیم و اکثرا بی جواب ماند
یادمان باشد پدیده متعلق به ما هست نه به ستاد و هیات مدیره ـ ما ذینفع هستیم
برای برون رفت از بحران جلسه ای فی مابین ما با هیات مدیره با ماهیت مناظره برای کشف حقیقت برگزار گردد ـ جهت امکان برنامه ریزی که با توجه به شرایط موجود منطقی باشد و خواسته هامان متناسب با امکانات
بخشی از سوالات و ابهامات :

١ . سهام تعدیلی ( سهام توسعه ) چه زمانی رسما به نام ما منتقل میشود ؟
٢ . در مورد مزایده کلی یا جزیی اجزا پدیده برای تسویه حساب با تعهددارها و سهامدارانی که تمایل به ادامه کار با پدیده را ندارن چه نظری دارید ؟
ایا از متقاضیان احتمالی در این ارتباط دعوت شده ؟ برای کشف قیمت فعلی پدیده جهت برنامه ریزی برای تسویه تعهددارها و سهامدارها
٣ . قرار بود دو یا سه سهامدار عمده شناسایی و به عنوان هیات مدیره انتخاب ( شما بخونید انتصاب ) شوند، اولا تعریف سهامدار عمده از دید جنابعالی چیست؟ چند سهم داشته باشن عمده هستن ؟
دوما در چه مرحله هست ـ ایا کسی انتحاب شده است ؟ اگر نشده پیش بینی اینکه چه زمانی انتخاب میشوند و هیات مدیره چه ترکیبی ( سهامدار و غیر سهامدار ) خواهد داشت؟
۴. از سر مایه گذار چه خبر ؟ اقای زارعت صفت گفتن سرمایه گذار تمایل به مشارکت دارن ، این به معنی اینه که سرمایه گذارا تمایلی به جمع اوری سهام ندارند ؟ به عبارتی سرمایه گذارهای احتمالی نمیخواهند سهامدار باشند؟ میخواهند فقط در سود پروژه ها سرمایه گذاری کنن ؟
۵ . اصلا سرمایه گذار ورود کرده؟ در چه مرحله هست ؟کی رسما ورود میکند؟

۶ . گفته شده برای پارک ابی قرارداد با سرمایه گذار منعقد شده ـ ایا خبر صحت دارد؟ ـ وضعیت سایر پروژه های شهربازی و سینما در چه مرحله ای هست؟
٧ ـ در جایی ( کانل رسمی پدیده ) مطرح شده در حال بازنگری در سیاست گذاری پروژه میباشید ـ منظور از بازنگری در پروژها برای هماهنگی با سیاستهای نظام چیست؟ چه تغییراتی اساسی قرار است انجام شود؟
٨ . آیا ستاد نظارتی بر مدیریت اطاق نقل و انتقالات سهام دارد ؟ ایا از عملکرد مدیریت فعلی سهام راضی هستند؟ برای بهبود اتاق مبادلات چه راهکارهایی دارید؟( منجمله بازار گردانی)
٩ . وفق قانون ،شرکت میتواند تا سقف ١٠% سهامش را بازخرید نماید( به اصلاح سهام خزانه)ـ در این ارتباط چرا وارد باز خرید نمیشوید؟ هم شرکت سود میکند و هم قیمت با نرخ ذاتی میتواند مدیریت شودـ
١٠ . در مورد ابلاغ المان هتل چه پیگیری در دست اقدام هست ؟
١١ . چرا پروژه کیش در سکوت خبری هست ؟ برنامه هایتان برای این پروژه چیست؟ (شایع شده پروژه کیش به بانک منتقل شده)
١٢ . سهامداران عمده چه کسانی هستن؟، به جز شهرداری ایا بانک صادرات هم سهامدار هست؟اگر نیست بنابراین سود با چه نرخی به بانک تعلق میگیرد(وام منتقل شده از منحله میزان)
١٣ . نرخ سود وام کنسرسیوم چقدر هست ؟ با توجه به اینکه این وجه به حساب بانک صادارت واریز شده تا زمان انتقال به شرکت پدیده و پرداخت به پیمانکاران ایا سود به وام تعلق میگیرد؟
١۴ . در مورد مصوبه ابطال تعهد نامه ها ، ایا همچین مصوبه وجود دارد؟
١۵ . در مورد املاک ضمانت شده به ملل و سایرین چرا اطلاع رسانی نمیشود؟ ـ بهر حال وضعیت این وامها را چرا روشن نمیکنید؟( مثلا با دادن سهام )
با توجه به قانون عملیات بانکی بدون ربا ، چرا سود و بخصوص جریمه تاخیر داده میشود؟ ـ ایا این سود طبق قانون و نظریه مراجع ربا محسوب نمیشود؟
١۶ . پیش بینی تاریخ ورود توسعه به فرا بورس چه زمانی است؟ـ قبل از ورود مقدماتی باید فراهم شود مثل انتقال سهام توسعه به سهامدارا و افزایش سرمایه و ـ ـ ـ
١٧ . چرا سهام توسعه رسما به ما منتقل نشده است؟ ـ به عبارتی وکالتنامه اقای پهلوان چرا اجرایی نشده و مسکوت مانده است
١٨ . با توجه به شروع بکارتنها یک پیمانکار ، تاخیر در عملیاتی و شروع به کارشدن سه پیمانکار دیگر چه میباشد
١٩ . برای افزایش اصطلاحا پاخور پدیده ، چه اقداماتی در دست بررسی هست
٢٠ . برای ارتباط نزدیگتر سهامدارا با هیات مدیره چه راهکاری دارید ـ پیشنهاد در اختیار گذاشتن یک محل برای سهامدارا به کجا انجامیده است ـ در اینصورت بستر تشکیل باشگاه سهامدارا و تشکیل شرکت تعاونی و ـ ـ ـ نیز اماده میشود
پاسخ سوالات مطروحه به شرح ذیل تقدیم می شود:
۱- مقدمات اجرای رسمی و ثبتی سهام تعدیل در حال انجام است تا قبل از تشکیل مجمع عمومی سالانه انجام خواهد شد
۲- تاکنون هیچ ایده و پیشنهادی برای مزایده و فروش مطرح نبوده است
۳- رویکرد بهره گیری از نظر سهامداران برای راهبری مجموعه پدیده بود که این مهم در قالب جلسات متعدد با فعالان سهامداری ، سهامداران عمده و همچنین پیش خرید کنندگان در حال انجام است.
۴- تلاش‌های زیادی برای جلب و جذب سرمایه گذار صورت گرفته است. در حال حاضر در قالب کنسرسیوم بانکی خط اعتباری سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومانی و در قالب تفاهم نامه سرمایه گذار برای مجموعه آبی و شهر بازی ، در قالب قرارداد برای پیست یخی و در قالب قرارداد دیگری برای بهره برداری از بزرگترین هایپر مارکت پدیده و در قالب تفاهم نامه برای مشارکت تهاتری جهت ساخت و تکمیل فاز AوB بیش از ۱۷۰ هزار متر تجاری شهر افسانه ای کیش اقدام شده است و مذاکرات برای جلب و جذب سرمایه گذار در ساخت و تکمیل مجموعه ی همایش ها ، فودکورت ، مجموعه پردیس سینمایی و برج های پنج قلوی شهر افسانه ای کیش ادامه دارد
۵- در پاسخ به سوال ۴ شرح داده شده است
۶- در پاسخ به سوال ۴ شرح داده شده است
۷- هیچ بازنگری در سیاست گذاری ها مطرح نیست. در خصوص کاربری بعضی ریز پروژه ها و با توجه به شرایط جدید بازار و توجیه اقتصادی مربوطه ، مشاور موظف به مطالعات و ارائه پیشنهادات لازم می باشد.
۸- کمیته اجرایی ستاد تدبیر به طور مستمر گزارش عملکردهای پروژه و از جمله حوزه سهام را در یافت می دارد. برای پشتیبانی از قیمت معاملاتی سهام رهنمودها و همچنین پیگیری هایی داشته اند و این تلاشها ادامه دارد
۹- به دلیل اینکه نقدینگی لازم فراهم نبوده است تاکنون شرکت وارد خرید سهام خود در بازار نشده است.
۱۰- مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری کشور برای المان و هتل از سوی وزارت راه مسکن و شهرسازی ابلاغ شده است بلافاصله پیمانکار برای تحکیم سازه و بتن ریزی سقف‌های طبقات ۱۶ تا ۲۳ انتخاب و هم اکنون مشغول به کار هستند و همزمان متره براورد ها برای انتخاب پیمانکار فاز ۳ در حال انجام است.
۱۱- در شهر افسانه ای کیش دو رستوران قلعه و کف شیشه ای به نحوه مطلوب در حال بهره‌برداری است.
رستوران غروب کیش با جذب سرمایه گذار فعال شده است.
هایپر مارکت در بهترین سطح به لحاظ تنوع کالایی و غرفه ها و در تمام فضای مربوطه فعال است .
پروانه فعالیت اقتصادی تمدید شده است. اجازه فعالیت عمرانی در یافت شده است . مجوز بازرگانی و واردات اخذ شده است.
برای تکمیل و ساخت فاز a&b تجاری توافقنامه با پیمانکار امضا شده است.
شهرک مهندسی و کارگری مجدد تجهیز و فعال شده است
ساحل دریا با خرید و نصب اسکرین واتر فعال گشته است.
پیگیری ها برای دریافت مجوز ارتفاع آسمانی برج ها در حال انجام است و برای جلب سرمایه گذار در سطوح مختلف مذاکراتی صورت گرفته است.
۱۲- سهامداران عمده به لحاظ وزن سهمی حدود دو هزار نفر هستند که با همت خودشان جلساتی رو شروع و هم اندیشی هایی را انجام میدهند و در ارتباط مستمر و منظم با شرکت هستند و این تشکل هر روز منسجم تر و تعداد افراد آن بیشتر میشود.
بانک صادرات هیچ سهمی در مجموعه پدیده ندارد.
خط اعتباری کنسرسیوم بانکی متشکل از ۶ بانک به عاملیت بانک صادرات بر اساس نرخ سود بانک مرکزی تخصیص منابع را میدهند.
۱۳- سود بانکی نرخ رسمی بانک مرکزی است و سود متعلقه از زمان تخصیص اعتبار به پروژه محاسبه می شود.
۱۴- تاکنون هیچگونه رای و مصوبه‌ای ابلاغ نشده است.
۱۵- دریافت تسهیلات از موسسات اعتباری در گذشته انجام شده است و طبق ضوابط مربوطه ترهین املاک لازم نیز در همان موقع صورت گرفته است. محاسبات اصل و سود آنها محل پیگیری شرکت بوده و هست و در مواردی توافقات اولیه و کلی صورت گرفته است
۱۶- برای ورود شرکت توسعه به فرابورس فراهم باید شرایط و پیش نیازهای لازم فراهم شود و یقیناً باید تمهیدات لازم برای حفظ حقوق سهامداران در هنگام ورود به فرابورس انجام گیرد
۱۷- در سامانه سناپ تخصیص سهام به سهامداران صورت گرفته است اما مراحل مقدماتی طی تشریفات قانونی/ثبتی و اجرایی آن در حال انجام است که تا پیش از مجمع باید حتما صورت بگیرد.
۱۸- چهار پیمانکار گرید یک کشوری در چهار جبهه با بیش از ۱۵۰۰ نفر کارگر و مهندس و نیروهای پشتیبان هم اکنون مشغول به کار هستند و خبرنگاران و سهامداران می‌توانند هر هفته پنجشنبه ها با هماهنگی روابط عمومی بازدید داشته باشند.
انشالله کل پروژه با ۶ ماه زودتر از مهلت مقرر آماده تحویل میشود و با هوشمندی و بسیج ظرفیت‌ها بلوک مربوط به پیش فروش آپارتمان های میان مرتبه تا پایان سال ساخته، تجهیز و تحویل خواهد شد.
۱۹- خوشبختانه با فعال سازی هایپر مارکت، بازار مرکزی ، پاتیناژ ، رستورانهای سنگفرش، همچنین نصب المان ها و اجرای فضای سبز ، راه اندازی آبنمای خطی و اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و جشنواره ها پاخور بسیار خوبی در پروژه فراهم شده است. به طوری که در ایام عید تا روزانه ۱۲ هزار نفر از مجموعه پدیده شاندیز بازدید کرده اند و در حال حاضر در پنجشنبه و جمعه ها روزانه بین ۷ تا ۱۰ هزار نفر وارد مجموعه می‌شوند و با تقویتی که فعالیت‌های فرهنگی، هنری و توسعه های ظرفیت های بهره برداری دارد، هرروز انشالله این پاخور پایدارتر و بیشتر خواهد شد.
۲۰- ارتباط با سهامداران از طریق پنجره های اطلاع رسانی: سایت، کانالهای فضای مجازی، اینستاگرام و جلسات نوبه‌ای با فعالان فضای مجازی و همچنین نمایندگان سهامداران عمده و نیز از طریق ارتباطات دوجانبه و مستقیم سهامداران با مدیرعامل و سوالات سهامداران از طریق سامانه های پاسخ پیامکی روابط عمومی در حال انجام است و از هرگونه نشست و ارتباطات رسمی و غیررسمی پیشنهادی نیز استقبال می شود.
همانطور که قبلاً اعلام شده است شرکت از هرگونه تشکل سهام داری که بتواند به پیشبرد اهداف مجموعه و استیفای حقوق سهامداران کمک کنند حمایت و استقبال می‌کند.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.