پدیده، برندی بین المللی

امروز رستوران داری به یکی از صنایع بزرگ و پردرآمد مبدل شده است و دیگر مثل گذشته نیست و باید برای مهارت و دانش رستوران داری وقت گذاشت، آموزش دید و پیشر

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 1936

مدیر عامل شرکت پدیده پارسیان توس:
پدیده، برندی بین المللی


امروز رستوران داری به یکی از صنایع بزرگ و پردرآمد مبدل شده است و دیگر مثل گذشته نیست و باید برای مهارت و دانش رستوران داری وقت گذاشت، آموزش دید و پیشرفت. هر رستوران داری که بخواهد در این حوزه پیشرفت کند به خوبی میداند که موفقیت او در گرو جذب #رضایت_مشتری است.


پدیده، برندی بین المللی

اهمیت و جایگاه این صنعت کهن و در عین حال نوین، رستوران داری یا همان مدیریت رستوران را به یکی از پیچیده ترین و سخت ترین مشاغل دنیای امروز مبدل کرده است.

چندی پیش برای توسعه و تحولات #رستوران_های_بین_المللی_پدیده در شاندیز و تهران تغییراتی در حوزه مدیریت اتفاق افتاد و مهندس مهدی بکائیان به عنوان مدیر عامل جدید #شرکت_پدیده_پارسیان_توس که مدیریت گروه رستوران های بین المللی پدیده را عهده دار است، انتخاب و معرفی شد.

برای آشنایی با اهداف و سیاست های مدیر عامل جدید گفتگویی با وی داشته ایم که در پیش می خوانید:

سوال: برای توسعه و گسترش فعالیت های گروه #رستوران_های_بین_المللی_پدیده و جلب مشتریان بیشتر و همچنین افزایش رضایت آن ها چه تدابیری اتخاذ شده است؟

پاسخ : امروز در دنیا رستوران داری به یک صنعت پردرآمد، جذاب و در عین حال پر مخاطره مبدل شده است و اگر مدیریت رستوران ها را به همان شیوه سنتی خود ادامه دهیم قاعدتا با شکست مواجه می شویم.

بنابراین برای #حفظ_نام_و_نشان #برند_بین المللی_پدیده باید در شیوه مدیریت مجموعه تغییراتی ایجاد و روش های مدیریتی را ارتقا می دادیم که تغییرات و جابجایی های صورت گرفته در بدنه کارکنان رستوران های مرکزی و تهران ازین دست بود و خوشبختانه نتایج مثبتی را به همراه داشت.

کنترل هزینه ها، اصلاح تعهدات حقوقی و مدیریت گردش مالی چند عامل کلیدی در رسیدن و حفظ موفقیت در صنعت رستوران داری است که ما در گروه #رستوران_های_بین_المللی_پدیده در این موارد نیز ورود یافتیم و با اصلاح هزینه های تمام شده و کاهش هزینه های مازاد، به همراه اصلاح ساختار پرداخت حقوق به کارکنان در دو رستوران اقدامات لازم صورت گرفت.

یک رستوران موفق، زمانی به درآمد و کارایی مطلوب خواهد رسید که جلب رضایت مشتری و کسب بهترین نتایج از فعالیت خود هدف اصلی قراردهد، در این میان و برای جلب رضایت و تعداد مشتریان ، آموزش کارکنان در اولویت کاری قرار گرفت و در بخش های مختلف رستورانی از پخت و پز تا گارسونی و پذیرایی به کارکنان آموزش های لازم ارایه شد.

یکی دیگر از موارد مهم برای جلب رضایت مشتریان، موضوع دکوراسیون #رستوران_های_بین_المللی_پدیده در شاندیز و تهران بود که در این بخش نیز در این مدت کوتاه مدیریتی تغییراتی اعمال شده که در بازدید از آن ها کاملا مشهود است.

سوال : در ارتقاء خدمات و افزایش کیفیت آن چه برنامه هایی عملیاتی شده است و چه اهدافی در نظر دارید؟

پاسخ : توجه و اهمیت ایزو iso در #رستوران_های_بین_المللی بر هیچ کسی پوشیده نیست، زمانی از تاریخ انقضای ایزو رستوران ها گذشته است و تمدید نشده و ما بدنبال تمدیدiso رستوران ها هستیم.

اصلاح و تغییرات در #منوی_غذایی یکی دیگر از برنامه های در دستور کار است که به امید خدا در آینده ای نزدیک #منوی_ویژه_کودکان را هم خواهیم داشت و همچنین #فضای ویژه ای را برای صرف #غذای کودکان و #بازی آن ها فراهم خواهیم آورد تا خانواده ها با فراغ بیشتری بتوانند از خدمات رستورانی و فضای رستوران مرکزی در شاندیز بهره گیرند.

سوال: در جلساتی که با کارکنان و مدیران #رستوران_های_بین_المللی #پدیده در تهران و شاندیز داشته اید همواره بر رعایت قوانین و حفظ اصول رستوران داری تاکید کردید، می فرمایید که در این بخش و برای تحقق اهداف مورد نظرتان چه مباحثی را در دستور کار قرار داده اید؟

پاسخ: در موضوع رستوران داری و برای تحقق اهداف کلان درآمدی، حفظ و صیانت از حقوق #سهامداران و همچنین پیشرفت و توسعه کاری ما باید الزاما بر بحث های مالیاتی، قانون کار و قوانین مربوط به بهداشت تسلط کافی داشته باشیم و این امور را مدیریت کنیم.

توجه داشتن به نظرات مشتری، کارکنان و پیشنهادات و انتقادات وارده از اهم موضوعاتی است که در این مدت مد نظر قرار دادیم که طبق فرم نظر سنجی که در اختیار مهمانان قرار میدهیم به صورت روزانه و هفتگی از طریق تماس با افرادی که ازلحاظ کمی و کیفی شکایتی یا پیشنهادی داشتنتد ، پیگیری به عمل می آید.

رمز موفقیت در یک رستوران مشتری مداری آن می باشد که خوشبختانه در این رستوران این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و برای پزشک مقیم در #رستوران_مرکزی فضایی پیش بینی شده است تا ضمن بازرسی های روزانه ، کاملا بر امور مسلط باشند و بررسی و رسیدگی های مستمری را بر تمامی مجموعه داشته باشند.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.