شاندیز، خواستگاه خوشمزه ترین غذا و زیباترین سوغات

گردشگران و توریست ها در سراسر جهان به هر دلیلی که راهی سفر شده باشند، محال است که خرید سوغاتی و خوردن حداقل یک وعده از غذاهای محلی را در برنامه سفر خو

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 2347

شاندیز، خواستگاه خوشمزه ترین غذا و زیباترین سوغات


گردشگران و توریست ها در سراسر جهان به هر دلیلی که راهی سفر شده باشند، محال است که خرید سوغاتی و خوردن حداقل یک وعده از غذاهای محلی را در برنامه سفر خود نگنجند.


شاندیز، خواستگاه خوشمزه ترین غذا و زیباترین سوغات

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده شاندیز، شهر شاندیز که قدیمی ترها آن را بنام شاه‌ دژ و شاه ‌دیز می شناختند، کمتر از ۸۰ سال است که به جمع شهر های ایران پیوسته و در همین مدت کوتاه به خاطر آب و هوای با صفا و طبیعت منحصر به‌ فردش که با درختان بلند و گل های وحشی بسیار زیبا عجین شده، جایگاه ویژه ای را در میان گردشگران بدست آورده و به یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار خراسان رضوی مبدل شده است.

شیشلیک شاندیز ، یک غذای محلی است که در دنیا از شهرت ویژه ای برخوردار بوده و گردشگران و توریست هایی که از سراسر جهان به این منطقه زیبا و بکر می آیند، محال است که خوردن یک وعده از این غذای لذیذ را در برنامه سفر خود نگنجانند.

می توان گفت تمامی رستوران های موجود در شاندیز یکی از غذاهای منوی اصلی شان همین غذای محلی شیشلیک است، اما تعداد کمی از آن ها توانسته اند رضایت مشتریان را در طبخ و مهمان نوازی بدست آورند. یکی از این رستوران های پرطرفدار در میان گردشگران و توریست ها، رستوران بین المللی پدیده شاندیز است که با قدمتی بیش از یک دهه پذیرای عموم مردم و گردشگران داخلی و خارجی است .

این رستوران با طراحی ویژه دکوراسیون داخلی؛ بیشتر شبیه به یک باغ بومگردی است که می تواند گردشگران را برای دقایقی در حال و هوای کلبه های قدیمی شاندیز؛ با آن ویژگی های منحصر به فرد آب و هوایی و طبیعت زیبایش وارد کند.

هر گردشگر و توریست قطعا برای یادگاری و یا برای اینکه بتواند به اقوام و دوستان خود بخشی از فرهنگ و رسوم اقوام جامعه ای که به آن سفرکرده است را به نمایش درآورد،سوغاتی ویژه آن دیار را خریداری می کند و با خود به محل زندگی اش خواهد برد.

پوستین‌ دوزی و نقش اندازی روی آن از قدیمی ترین حرفه های مورد توجه در شهر شاندیز بوده و امروزه به سوغات انحصاری این شهر تبدیل شده است.

انواع محصولات البسه همچون جلیقه، پوستین، پاپوش، کلاه و زیرانداز که از پوست گوسفندان پر پشم تهیه می شود از جمله سوغاتی های این خطه است و برای تزئین پوستین ها، از هنر سوزن ‌دوزی و رنگ ‌آمیزی نیز استفاده می‌ شود.

برای خرید محصولات بی نظیر و زیبای پوستین دوزی می توان به بازارچه صنایع دستی رستوران مرکزی پدیده و مرکز خرید تعطیلات و سرگرمی شهر رویایی پدیده شاندیز مراجعه کرد.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.