شهر رویایی پدیده شاندیز انعکاسی از آواز خوش گردشگری

در دنياي مدرن امروز،گردشگری يکی از منابع مهم درآمد زایی در ميان کشورهای مختلف جهان محسوب می شود،گردشگری فرهنگی یکی از انواع گردشگری است که از نيمه دوم

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 2355

شهر رویایی پدیده شاندیز انعکاسی از آواز خوش گردشگری
مرجان کامل (کارشناس گردشگری - دانشگاه پیام نور )


در دنياي مدرن امروز،گردشگری يکی از منابع مهم درآمد زایی در ميان کشورهای مختلف جهان محسوب می شود،گردشگری فرهنگی یکی از انواع گردشگری است که از نيمه دوم قرن بيستم به طور قابل ملاحظه ای توجه همگان به ویژه توریست ها و گردشگران را برانگيخت و زیرشاخه های آن به سرعت جایگاه ویژه ای را برای خود به ثبت رساندند.


شهر رویایی پدیده شاندیز انعکاسی از آواز خوش گردشگری

گردشگری موسيقی يکی از دستاوردهای مهم گردشگری فرهنگی به حساب می آید و امروزه به صنعتی جهانی و موفق مبدل شده است.

کشوری مانند ايران که سرزمين اقوام گوناگون با تنوع فرهنگی، موسیقیایی و سبک و سیاق خاص موسيقی و ساز محلی است، می تواند مقصد بسياری از گردشگران باشد.

در میان تمامی مراکز و مجموعه های بزرگ گردشگری کشور، می توان شهر رویایی پدیده را به عنوان یکی از ابر مجموعه های گردشگری پیشگام در عرصه جذب گردشگران موسیقی کشور دانست، زیرا که در یکی دو سال اخیر برپایی جشن ها و برنامه هایی ویژه در ایام خاص سال و همزمان با رویدادهای مذهبی، فرهنگی، هنری و ملی در تقویم تاریخ کشورمان به همراه اجرای آوای موسیقیایی ناب ایران زمین گواه بر این ادعا است.

امروز نمی توان جایی را یافت که همچون شهر رویایی پدیده به برگزاری جشن های خاص مبادرت ورزیده و برای جذب و جلب رضایت بیش از پیش گردشگران و مخاطبان خود، از تنوع موسیقیایی بومی و محلی کشور بهره گیرد و در این امر تداوم و استمرار را نیز در دستور کار خود داشته باشد.

پدیده در هر نوبت برپایی جشن ها و برنامه های خود، هربار موسيقی یک نقطه و دیار کشورمان را به منصه ظهور می گذارد و با دعوت از گروه های موسیقی محلی و پاپ مشهور کشورمان خلقيات و حالات درونی مردمان آن منطقه را برای عموم گردشگران و هنردوستان آشکارا به نمایش می گذارد.

این مجموعه گردشگری به گونه ای از طريق موسيقی مي تواند گردشگران را مسخ در رویاهای خود کرده و راهی نوین را برای توسعه گردشگری فرهنگی و به طور اخص گردشگری موسيقی فراهم آورد و تنوع بخشيدن به اشکال گردشگری فرهنگی در منطقه باشد.

این امر نه تنها در گسترش و توسعه گردشگری در منطقه اثرگذار است، بلکه در نهايت به حفظ و احيای موسيقی و فرهنگ بومی مناطق مختلف کشور منجر می گردد.

گردشگری مبتنی بر موسیقی در واقع تلفیقی از دو تفریح جذاب است که در سراسر دنیا، طرفداران بسیاری دارد و امروزه اکثر کشورهای توسعه یافته،پیوند عمیقی بین گردشگری و موسیقی ایجاد کرده اند.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.