پدیده، گلباران می شود

اجرای طرح استقبال از نوروز ۱۳۹۸ با گلکاری میدان نقش جهان، خیابان سنگ فرش، فضای سبز روبروی ساختمان قلعه، ورودی بازار(نور) و باغ ژاپنی در شهر رویایی پدی

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 2511

پدیده، گلباران می شود


اجرای طرح استقبال از نوروز ۱۳۹۸ با گلکاری میدان نقش جهان، خیابان سنگ فرش، فضای سبز روبروی ساختمان قلعه، ورودی بازار(نور) و باغ ژاپنی در شهر رویایی پدیده ، در حال اجرا است.


پدیده، گلباران می شود

به گزارش روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده، مهندس خاتمی مسوول فضای سبز شهر رویایی پدیده گفت: حدود سه هزار مترمربع از فضای سبز موجود در شهر رویایی پدیده با حدود ۲۵۰ هزار از انواع گل و گیاهان و برای استقبال از بهار ۱۳۹۸ در حال تزئین و آماده سازی است.

مهندس خاتمی افزود: با اجرای این طرح فضای سبز موجود در میدان نقش جهان، خیابان سنگ فرش، فضای سبز روبروی ساختمان قلعه، ورودی بازار(نور) و باغ ژاپنی واقع درشهر رویایی پدیده با انواع گل های فصلی و زینتی تزئین می شود.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در این طرح، ۱۵۰ هزار بوته گل بنفشه در چهار رنگ، هشت هزار گل همیشه بهار در دو رنگ زرد و نارنجی، دو هزار بوته استوسپرموم، هشت هزار بوته مینا چمنی به رنگ های بنفش، سفید و صورتی، سه هزار گل میمون به رنگ های صورتی زرد و سفید در حال کاشت است.

به گفته او ۱۵۰۰ بوته گل شب بوی بنفش، صورتی، سفید، زرد و قرمز به همراه ۱۵۰۰ بوته گل لاله صورتی، زرد، سفید و قرمز نیز در دستور کار است و در کنار کاشت دو هزار بوته گل شمعدانی و دو هزار بوته گل رز سفید بر زیبایی فضا خواهد افزود.

مسوول فضای سبز شهر رویایی پدیده در ادامه از بهره برداری تولیدات گل خانه ای مجموعه در طرح استقبال از بهار نیز خبر داد و گفت: در گلخانه شهر رویایی پدیده توانستیم ۳۰ هزار بوته بنفشه در سه رنگ های متنوع زرد خالدار، آبی خالدار و پرکلاغی به همراه حدود چهار هزار گل استوسپرموم و سه هزار بوته اطلسی را برای طرح استقبال از بهار و آماده سازی و تزیین فضای سبز این مجموعه گردشگری، تولید کنیم.

وی در خصوص کاشت انواع نهال و گیاهان نیز گفت: ۱۰ اصله اقاقیای پیوندی روتبال، ۱۵ اصله نهال نارون، ۱۲ اصله نهال ابریشم، ۱۲ اصله نهال سرو رکامیس پاریس و حدود هشت اصله نهال سرو شیراز به همراه شش اصله نهال کاج سدروس، ۴۰ اصله درخچه توری ، ۳۰ اصله درخچه بداغ و چهار هزار بوته شمشاد پرچین در فضاهای یاد شده کاشته می شود.

مهندس خاتمی تصریح کرد: کاشت ۶۰۰ چمن فرش، ۱۲ اصله یاس هلندی ابلق و چهار اصله نهال درختچه سه رنگ از دیگر گیاهانی است که در طرح استقبال از بهار ۱۳۹۸ و برای تزئیین به سازی فضای سبز شهر رویایی پدیده مورد استفاده قرار گرفته است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.