شهرستان بینالود آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی

رئیس سازمان میراث فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر بینالود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد گفت: تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها حاضر در ستاد خدمات سفر را جه

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 2524

شهرستان بینالود آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی


رئیس سازمان میراث فرهنگی و دبیر ستاد خدمات سفر بینالود در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد گفت: تمامی ارگان‌ها و سازمان‌ها حاضر در ستاد خدمات سفر را جهت ارائه هر چه بهتر خدمات به گردشگران نوروزی بسیج کرده‌ایم.


شهرستان بینالود آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده به نقل از فارس، علی اکبر احمدزاده از آمادگی کامل کلیه عوامل اجرایی و خدماتی در تیم ستاد خدمات سفر شهرستان بینالود خبر داد و گفت : بنا به پیش‌بینی‌هایی که ما برای نوروز امسال داریم، با توجه به شرایط اقتصادی مردم و افزایش سه برابری قیمت سفرهای خارجی مطمئنا امسال شاهد افزایش سفرهای نوروزی در سرتاسر ایران بخصوص شهر مشهد و ییلاقات طرقبه و شاندیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های که ما انجام داده‌ایم، حدود ۲۰ واحد اقامتی برای اسکان مسافران در نظر گرفته‌ایم که شامل ۵ هتل و ۴ اقامتگاه بوم‌گردی و ۱۱‌ خانه مسافر با ظرفیتی نزدیک به ۱۸۰۰ تخت برای گردشگران می‌شود گفت: در کنار این یکسری هماهنگی‌ها را هم با اداره‌ آموزش‌و‌پرورش و اوقاف و امور خیریه شهرستان انجام داد‌ه‌ایم تا در شرایط خاص و بحرانی به غیر از این واحد‌های اقامتی ۴ مدرسه و ۶ حسینیه و مسجد و ۲ سالن بزرگ ورزشی اسکان مسافران را پشتیبانی کنند.

دبیر ستاد خدمات سفر طرقبه و شاندیز با اشاره به اینکه در سال گذشته ۲۸ و نیم میلیون خودرو وارد دو شهر ییلاقی شده‌اند تاکید کرد امسال مطمئنا این آمار افزایش خواهد یافت.

احمدزاده افزود : وی درباره رونق کار و کاسبی بوم‌گردی روستایی در این شهرستان بیان کرد : به علت رونق اقتصادی خوب بوم‌گردی روستایی ما مجوز ۴ اقامت بوم‌گردی را صادر کردیم، اما هم‌اکنون ۸ پرونده دیگر نیز در صف انتظار صدور مجوز بوم‌‌گردی در روستا‌های این منطقه را در دست اقدام داریم .

دبیرستاد خدمات سفر طرقبه و شاندیز ادامه داد : به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران ما تمام ارگان‌های حاضر در ستاد خدمات سفر این شهرستان از جمله اورژانس، پلیس، آموزش‌و‌پرورش، هلال احمر ...بسیج کرد‌ه‌ایم تا هر چه بهتر به مسافران خدمت‌رسانی کنند.

احمدزاده تصریح کرد : به منظور حفظ و نگهداری هر چه بیشتر مسافر و گردشگر در این منطقه و افزایش آورد‌ه اقتصادی برای منطقه اقدام به افزایش خانه مسافر‌ها ، واحد‌های بوم گرد‌ی روستایی ‌، برگزاری جشنواره‌های مختلف مانند جشنواره سمنو... و تهیه دو کتابچه تحت عنوان راهنمای سفر به طرقبه‌ و شاندیز و معرفی جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی این دو شهرستان پرداخته‌ایم.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.