با ارائه کارهای فاخر نوروزی،تجربه جدیدی برای جذب گردشگران به مجموعه پدیده حاصل شد

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده، دکتر ابوالفضل انتظاری در نخستین جلسه شورای اداری ضمن قدردانی از تلاش همکاران ستاد اجرای تسهیلات سفرهای نوروز

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 2548

با ارائه کارهای فاخر نوروزی،تجربه جدیدی برای جذب گردشگران به مجموعه پدیده حاصل شد


به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده، دکتر ابوالفضل انتظاری در نخستین جلسه شورای اداری ضمن قدردانی از تلاش همکاران ستاد اجرای تسهیلات سفرهای نوروزی استان، شهرستان و ستاد استقبال از بهار شهر رؤیایی پدیده گفت: امسال با اجرای کارهای فاخر، توانستیم بازتاب خوبی را از سهامداران،گردشگران،مدیران و صاحب نظران بازدید کننده از مجموعه پدیده دریافت کنیم.


با ارائه کارهای فاخر نوروزی،تجربه جدیدی برای جذب گردشگران به مجموعه پدیده حاصل شد

وی افزود:پدیده در مسیر رسیدن به اهداف چشم انداز، اهدافی مرحله ای را دنبال کرده است که بازگشت امید و رونق و اعتلای برند پدیده از جمله اهداف مرحله ای است.

دکتر انتظاری با تاکید بر اینکه ما در پدیده اجازه عقبگرد نداریم، ادامه داد: بدترین صدمه ای که پدیده با آن مواجه است، صدمه ای است که به اعتبار و برند پدیده وارد شده است و ما برای تحقق اهداف کلان پدیده و تحقق خواسته سهامداران در نقدشوندگی سهام، نیازمند بازیابی این برند و اعتلای مجدد اعتبار پدیده هستیم.

سخنگوی رسمی گروه شرکت های پدیده با اشاره به افزایش چشم گیر پاخور در شهر رؤیایی پدیده در تعطیلات نوروز امسال اعلام کرد: هرچند که امسال در برخی از روزها با بارش و سرمای هوا مواجه بودیم و از طرفی نیز بر اساس اطلاعیه ها و برخی مصاحبه ها تردد در محدوده شهرستان بینالود با محدودیت همراه شد، اما خوشبختانه تمامی این اتفاقات مانع از جذب گردشگران و حضور پرشور مردم در شهر رؤیایی پدیده نبود و ما شاهد افزایش حضور دو برابری گردشگران بودیم.

وی تصریح کرد: امسال با همکاری ها و مساعدت همه جانبه سه ضلع: فرمانداری بینالود/ بخشداری شاندیز، شهرداری شاندیز و شهر رویایی پدیده توانستیم درصد بیشتری از گردشگران را به شهر شاندیز و مجموعه پدیده جذب کنیم و در کنار تنوعی از حضور اقشار و طبقات مختلف مردم، حضور پر رنگ و بسیار ارزنده مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی را در مجموع پدیده داشتیم و این موجب بارقه های امید برای سهامداران و پدیده می باشد.

دکتر انتظاری گفت: در اجرای برنامه ها در برخی موارد دچار کم و کاستی ها بودیم که کمیته های تخصصی کاستی ها و چالش ها را بررسی خواهند کرد.

شایان ذکر است، رییس هیات مدیره گروه شرکت های پدیده، مدیر عامل شرکت ابنیه و ساختمان، مدیر فرهنگی، گردشگری و هنری گروه شرکت های پدیده، مدیرکل روابط عمومی و بین الملل، مدیر بهره برداری و فروش شرکت ابنیه و ساختمان، مدیر واحد نگهداری و تعمیرات، مسوول بهسازی فضای سبز و محیط زیست، مشاور زیباسازی و معماری شرکت ابنیه و ساختمان و سایر مدیران بخش های مختلف گروه شرکت های پدیده، در نخستین جلسه شورای مدیران گزارش هایی از عملکرد ستاد اجرایی و استقبال از بهار ۱۳۹۸ ارائه کردند.

تصاویر خبر

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.