اعلام آمادگی پدیده برای برگزاری نمایشگاه های سالانه بین المللی قرآن کریم

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده ظهر امروز در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری قرآنی ایران "ایکنا" اعلام کرد: شهر رویایی پدیده با دارا بودن ظرفیت های لازم، زیر

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 2587

اعلام آمادگی پدیده برای برگزاری نمایشگاه های سالانه بین المللی قرآن کریم


مدیر عامل گروه شرکت های پدیده ظهر امروز در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری قرآنی ایران "ایکنا" اعلام کرد: شهر رویایی پدیده با دارا بودن ظرفیت های لازم، زیرساخت ها و دپارتمان های مختلف،توانایی برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآنی در سال آینده را دارا است.


اعلام آمادگی پدیده برای برگزاری نمایشگاه های سالانه بین المللی قرآن کریم

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت های پدیده، دکتر ابوالفضل انتظاری با اشاره به برگزاری سلسله نشست ها و جشنواره بزرگ رمضان، افزود: این دو برنامه با همکاری، حمایت و مشورت با آستان قدس رضوی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حال برگزاری است.

وی در پاسخ به اینکه چرا پدیده چنین جشنواره ای را برگزار کرده است؟، افزود:پدیده یک مجموعه فرهنگی، هنری،گردشگری و بازرگانی است و از جمله شُئُونی که برای آن تعریف شده، برگزاری همین برنامه های فرهنگی است.

سخنگوی رسمی گروه شرکت های پدیده گفت: با استفاده از فرصت فراهم آمده از برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآنی مشهد و بهره گیری از ظرفیت های گردشگری شهر رویایی پدیده ، سلسله نشست های تخصصی تاریخی، حدیثی و مذهبی از امشب در شهر رویایی پدیده آغازمی می شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نیز نشست های تخصصی بسیاری طی سال اخیر در شهر رویایی پدیده برگزار شده است، ادامه داد: به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان این ویژه برنامه ها پیش بینی و در چارچوب سیاست ها و ضوابط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجرا است.

دکتر انتظاری افزود: نمایشگاه بین المللی قرآن کریم مشهد ظرفیت مناسبی را ایجاد کرد تا بتوانیم با استفاده از فرصت حضور قاریان خارجی، برای ترتیل خوانی و مجلسی خوانی قرآنی از آنها بهره مند شویم.

سخنگوی رسمی گروه شرکت های پدیده از استقبال همشهریان شاندیزی و گردشگران از این برنامه ها گفت و اعلام کرد: راه اندازی نمایشگاه گل و گیاه، بازی های رایانه ای قرآنی، خط نویسی قرآنی و جنگ شاد قرآنی و مذهبی از دیگر برنامه های جانبی جشنواره بزرگ رمضان در پدیده است و نشست های تخصصی مذهبی و قرآنی نیز با استفاده از فرصت برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآنی در مشهد از امشب در شهر رویایی پدیده اجرایی می شود تا بتوانیم بر غنای برنامه ها بیافزاییم.

وی در خصوص نشست های تخصصی نخبگانی مذهبی گفت: در این سلسله نشست ها، نخبگان، دانشمندان و پژوهشگران جهان اسلام و اسلام شناسان غرب به موضوعات تخصصی و بررسی حدیثی و قرآنی می پردازند و دانشمندان برجسته ای از داخل و خارج حضور دارند.

دکتر انتظاری تصریح کرد: برای برخی از دانشمندان و متفکّران اسلامی و اسلام شناسان غربی که امکان حضور فیزیکی در این نشست ها را نداشتند، شرایطی ایجاد شد تا به صورت ویدیو کنفرانس با برنامه ارتباط داشته باشند و از نظرات آنها استفاده گردد.

وی در پایان با قدردانی از همکاری و حمایت های آستان قدس رضوی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در برگزاری جشن بزرگ رمضان در شهر رویایی پدیده اعلام کرد: خوشبختانه با حمایت و همفکری آنها تجربه موفقی در برگزاری جشنواره رمضانی در حال انجام است و این می‌تواند مقدمه برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در سال آتی در شهر رویایی پدیده شاندیز باشد

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.