برگزاری ششمین مسابقات کشوری رباتیک به میزبانی پدیده شاندیز

دبیر برگزاری ششمین دوره مسابقات رباتیک کشوری گفت: ششمین مسابقات رباتیک کشوری مقدماتی و پیشرفته طی روزهای ۴ و ۵ شهریور ماه سال جاری از ساعت ٩ الی ١٩ در

  • امتیاز به مطلب (3) نفر

شماره خبر : 448

برگزاری ششمین مسابقات کشوری رباتیک به میزبانی پدیده شاندیز


دبیر برگزاری ششمین دوره مسابقات رباتیک کشوری گفت: ششمین مسابقات رباتیک کشوری مقدماتی و پیشرفته طی روزهای ۴ و ۵ شهریور ماه سال جاری از ساعت ٩ الی ١٩ در پدیده شاندیز مشهد برگزار خواهد شد.


برگزاری ششمین مسابقات کشوری رباتیک به میزبانی پدیده شاندیز

علیرضا شعبانی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شرکت پدیده شاندیز، ادامه داد: این مسابقات در رشته های تعقیب خط، جنگجوی ابتدایی و پیشرفته، فوتبالیست ابتدایی و پیشرفته و خلاق برگزار می شود.

وی تصریح کرد: به تیمهای اول تا سوم این مسابقات به ترتیب یک میلیون و ۵٠٠ هزار تومان، یک میلیون تومان و ٧۵٠ هزار تومان جایزه نقدی اهدا می شود.

قائم مقام صنایع رباتیک آراد هدف بلند مدت برگزاری این مسابقات را ثبت اختراع، ورود به جشنواره خوارزمی و... خواند و افزود: متولی بودن برای علاقه مندان به علم رباتیک را هدف کلی شرکت صنایع رباتیک آراد اعلام کرد.

شعبانی اظهار کرد: در این مسابقات ۴٠٠ تیم و یک هزار نفر از ١٨٠ شهر ایران شرکت دارند. همچنین طبق قانون گروه سنی شرکت کنندگان این مسابقات ۴ تا ١۶ سال است اما اغلب شرکت کنندگان ما دختران و پسران در حدود سنی ٧ تا ١٢ سال می باشند.

وی در تشریح چگونگی برگزاری مسابقات عنوان کرد: قسمت ربات های جنگجو و فوتبالیست در دو ردیف سنی زیر ١١ سال و بالای ١١ سال برگزار می شود.

شعبانی ادامه داد: ربات های جنگجو با ٩ زمین و به صورت دو حذفی، ربات های فوتبالیست با چهار زمین و به صورت مرحله اول گروهی و مرحله بعدی به صورت حذفی و ربات های مسیریاب با یک زمین و به صورت رکوردگیری برگزار می شود.

دبیر برگزاری ششمین دوره مسابقات رباتیک کشوری افزود: در رباتیک خلاق ۶ نفر هیات داوری براساس خلاقیت شرکت کنندگان نمره می دهند و برای قهرمان میانگین نمرات داوران در نظر گرفته می شود. به طور کلی ٢۵ کارشناس از نقاط مختلف ایران داوری این مسابقات را بر عهده گرفته اند.

وی در پایان و با اشاره به نیاز جامعه ایران به رباتیک صنعتی گفت: متاسفانه علم رباتیک هنوز در ایران از سوی آموزش و پرورش و یا آموزش عالی حمایت نمی شود و این موسسه با برگزاری ترم های آموزشی سعی در آشنایی، هدایت و حمایت علاقه مندان این عرصه داشته است.

نظرات

بسیار عالی ممنون از صنایع رباتیک آراد

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.