گفتگو با مدیر فروشگاه رایحه گل در مرکز خرید پدیده

یک فروشنده شال و روسری، نقرجات و بدلیجات در مرکز خرید پدیده شاندیز گفت: مشتری امروز به دنبال خریدی توام با لذت و راحتی است و هر مرکز خریدی که بتواند خ

  • امتیاز به مطلب (1) نفر

شماره خبر : 538

مرکز تعطیلات، سرگرمی و خرید پدیده/٣۶/
گفتگو با مدیر فروشگاه رایحه گل در مرکز خرید پدیده


یک فروشنده شال و روسری، نقرجات و بدلیجات در مرکز خرید پدیده شاندیز گفت: مشتری امروز به دنبال خریدی توام با لذت و راحتی است و هر مرکز خریدی که بتواند خدمات رفاهی بهتری ارائه دهد مردم به آنجا مراجعه می کنند، بنابر این با توجه به سطح توقع مردم، حتی نور و رنگ نیز می تواند در جذب یا دفع مشتری موثر باشد.


گفتگو با مدیر فروشگاه رایحه گل در مرکز خرید پدیده

به گزارش سایت اخبار پدیده، جواد نیرومند با بیان اینکه تاکنون با توجه به هزینه ای که انجام داده ام، توجیه اقتصادی نداشته است، اظهار کرد: مراکز خرید تابعی از رفتارهای اجتماعی و اقتصادی جامعه مدرن است، از این رو هر نوع تغییر و تبدیل در ساز وکارهای اجتماعی و اقتصادی یک جامعه می تواند در رکود یا رونق مراکز خرید موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه مشهد در سال های اخیر شاهد ساخت و راه اندازی چندین مرکز خرید بوده است، افزود: اما از همه این مراکز خرید به یک اندازه استقبال نشده است.

نیرومند عنوان کرد: یکی از دلایلی که امروز برخی از مراکز خرید از فروش برخوردار نیستند و خریداران واقعی اندکی دارند، شرایط اقتصادی نامناسبی است که طی سال های اخیر در کشور حاکم شده است، بنابر این نباید از مردم در موقعیت رکود اقتصادی انتظار داشت تا همچون دوره های رونق اقتصادی خرید کنند.

این فروشنده در مرکز خرید پدیده افزود: اگر امروز مردم باوجود میل باطنی، کمتر خرید می کنند به دلیل نامناسب بودن مراکز خرید نیست، بلکه این ویژگی فصل مشترک همه مراکز خرید در ایران است که طی سال های اخیر با رکود روبرو بوده اند.

وی اظهار کرد: عامل دوم مربوط به مدیریت بهره برداری مراکز خریدی است که در سال های اخیر یک باره ساخته و راه اندازی شدند، واقعیت این است که برخی از این مراکز خرید دارای استراتژی تولید نیستند و مدیران این مراکز با ماهیت و هویت مراکز خرید مدرن یا مال ها آشنایی ندارند و حتی مدیریت بهره برداری برای آنها موضوعی کم ارزش تلقی می شود، از این رو در این مراکز خرید تناسب و توازنی میان نیازهای مردم با خدمات وجود ندارد.

نیرومند خاطر نشان کرد: مشتری امروز به دنبال خریدی توام با لذت و راحتی است و هر مرکز خریدی که بتواند خدمات رفاهی بهتری بدهد، مردم به آنجا مراجعه می کنند، بنابراین با توجه به سطح توقع مردم، حتی نور و رنگ نیز می تواند در جذب یا دفع مشتری موثر باشد.

وی با بیان اینکه عدم استقبال از برخی مراکز خرید به استراتژی سازنده برمی گردد که تا چه اندازه با نقش و کارکرد مراکز خرید مدرن آشنا باشند، گفت: بنابراین وجود شهربازی، سینما، فودکورت، کافه و هایپرمارکت، در راستای برآورده کردن نیازهای تفریحی مردم است تا بتوانند ضمن تفریح و لذت، کالای مورد نیاز خود را بخرند.

این فروشنده در مرکز خرید پدیده تاکید کرد: خروج از رکود اقتصادی و رسیدن به رونق، درک درست از مدرنیته در جوامع جدید و مدیریت بهره برداری صحیح، سه عاملی هستند که می توانند موجب رونق بخشی مراکز خرید مدرن شوند.

وی با بیان اینکه اقتصاد این مرکز خرید با حضور میهمانان و زائران بارگاه مطهرعلی بن موسی الرضا (ع) رونق پیدا می کند، عنوان کرد: اینجا باید برای حضور مردم جاذبه های گردشگری خود را داشته باشد تا مردم جذب شوند.

وی یادآورشد: راهکار ها قطعا در گام اول باید تسریع در ساخت و توسعه مرکز خرید قرار گیرد و سعی شود تمامی نیازهای رفاهی شامل ایجاد مکان مناسب برای استراحت، راهنمای مسیرها، احداث آبخوری و سرویس بهداشتی در محوطه سنگ فرش، نصب کانکس های اطلاعاتی برای راهنمایی مردم، تسهیل رفت وآمد مردم به شهر رویای پدیده در راستای استقبال از مسافران و زائران موثر باشد و سبب رضایت شهروندان از مراجعه به این مراکز خرید شود.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.