اقدامی جالب در مرکز خرید، تعطیلات و سرگرمی پدیده برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی

فروشگاه ماکیاژ در مرکز خرید ،تعطیلات و سرگرمی پدیده در اقدامی جالب ضمن فروش عطر و ادکلن ولوازم آرایشی، بخشی از محل کار خود رابه یک مکان فرهنگی تبدیل ک

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 749

/به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی/
اقدامی جالب در مرکز خرید، تعطیلات و سرگرمی پدیده برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی


فروشگاه ماکیاژ در مرکز خرید ،تعطیلات و سرگرمی پدیده در اقدامی جالب ضمن فروش عطر و ادکلن ولوازم آرایشی، بخشی از محل کار خود رابه یک مکان فرهنگی تبدیل کرده و کتابهای مختلفی را برای مطالعه خود، همکاران و مشتریان در قفسه جای داده است.


اقدامی جالب در مرکز خرید، تعطیلات و سرگرمی پدیده برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت پدیده، صاحب این فروشگاه در مرکز خرید ،تعطیلات و سرگرمی پدیده در یک حرکت فرهنگی قفسه ای از کتاب های ادبی و علمی در محل کارخود قرار داده است که هم خود و همکاران دیگر فروشگاههای مرکز خرید و هم خریداران می توانند به صورت رایگان از آن استفاده کنند.

حسین صابری دلیل اینکارش را علاقه زیادش به کتاب دانست و اظهار کرد: به کتاب های ادبی و شعر و رمان علاقه زیادی دارم و معمولا وقت های آزادم را به مطالعه می گذرانم و تاالان کتاب های زیادی در این حوزه مطالعه کرده ام.

وی با ابراز تاسف از این که کتاب در جامعه ماشینی، عموماً کم طرفدار شده و در سبد اقتصادی خانواده ها و سایرین چندان جایی ندارد، می گوید: «کتاب جزو اسناد فرهنگی و ملی در هر کشور و جامعه است. توسعه در هر بخش از طریق مطالعات و پدیده های پژوهشی، گسترش می یابد. پس، قدر و جایگاه با اهمیتی در زندگی مردم دارد. امروزه مردم با همه مشکلات، بیشتر به فکر خوراک جسم و لوازم فیزیکی هستند. آنچه که در کنار جسم سالم نیاز است به نظر من، طراوت و پرورش روان است. روان انسان با مطالعه، سالم می ماند. سلامت روان یک راه اصلی اش، مطالعه کتاب است.

این مغازه دار مرکز خرید،تعطیلات و سرگرمی در پدیده در مورد شیوه های جذب بیشتر مردم به کتابخوانی، پیشنهاد می کند که کیوسک های کتابخوانی در هر محله ایجاد شود تا کتاب در دسترس عموم باشد و ادامه می دهد: مردم صبح که از خانه بیرون می آیند سر راهشان چراغ کتابفروشی محله را ببینند که روشن است. تکرار این مورد، یک شیوه برای ایجاد شوق خریدن کتاب و مطالعه و دوری مردم از شبکه های مجازی می انجامد.

وی اضافه کرد: مورد دیگر، پدر و مادرها، خود کتابخوان شوند. الان بسیاری از اولیای خانواده ها کتاب نمی خوانند. بچه ها هم به اصطلاح چشم شان به دست پدرو مادر است که با کتاب مانوس نیستند. آموزش و پرورش هم باید کتابخوانی و نقد و پژوهش و خلاصه گویی نوع کتاب پیشنهادی و مناسب را در مواد درسی بچه ها بگنجاند. به نظر من این قبیل کارها لازم است در پهنه جامعه و در خانواده ها رایج شود.

وی افزود: الان بچه ها با فرهنگ بیگانه از طریق وسایل مختلف و شبکه های مجازی آشنا می شوند. چهار تا بیت شعر از شعرای معروف را نمی توانند درست بخوانند. این شرایط باعث تاسف است.

صابری گفت: يكي از راه هاي تقویت منابع کتابخانه های عمومی اهداء كتاب از سوی مردم به این مراکز می باشد. با اجرای این طرح مراجعین و علاقمندان با اهدای هر کتاب بلا استفاده ای که در منزل دارند به رفع کمبود کتاب در کتابخانه های عمومی کمک شایانی می نمایند.

وی ادامه داد: همه ما می توانیم با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی، کتاب ها را برای تمام زمان ها و نسل ها به یادگار بگذاریم ودانایی راتقدیم دیگران نمائیم.

وی افزود: علی‌رغم وجود ابزارهای ارتباطی و علم‌آموزی همچون فضای مجازی، نشریات،‌ رادیو و تلویزیون، کتاب همچنان بهترین ابزار ارتقای سطح معرفت است.

اقدام این کاسب فرهنگدوست در مرکز خرید،تعطیلات و سرگرمی در پدیده توانسته فرهنگ مطالعه را بین جمعی ازکسبه، کارکنان ومشتریان وی ترویج دهد که خود اقدامی شایسته و قابل تقدیر است.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.