قیمت سهام کارشناسی است/ شورای شهر شاندیز منافع درازمدت را بر منفعت زودگذر ترجیح دهد

مدیر عامل گروه شرکت های پدیده گفت: مدیران شهرداری شاندیز باید برای دستیابی به منافع دراز مدت برای این شهر، از منافع زودگذر کوچک بگذرند.

  • امتیاز به مطلب (1) نفر

شماره خبر : 957

مدیرعامل شرکت پدیده:
قیمت سهام کارشناسی است/ شورای شهر شاندیز منافع درازمدت را بر منفعت زودگذر ترجیح دهد


مدیر عامل گروه شرکت های پدیده گفت: مدیران شهرداری شاندیز باید برای دستیابی به منافع دراز مدت برای این شهر، از منافع زودگذر کوچک بگذرند.


قیمت سهام کارشناسی است/ شورای شهر شاندیز منافع درازمدت را بر منفعت زودگذر ترجیح دهد

به گزارش روابط عمومی گروه شرکت‌های پدیده، دکتر محسن شوشتری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برخی نظرات مطرح شده در خصوص روند صدور پایان کار پروژه پدیده توسط شهرداری شاندیز گفت: واقعیت این است که اگر پروژه پدیده در شهر شاندیز راه نیفتد هیچ کدام از طلبکاران شرکت از جمله شهرداری به مبالغ مورد ادعایشان نخواهند رسید لذا همه باید با کمک یکدیگر موانع پیش روی این پروژه را برداریم.

وی بهره برداری از پروژه پدیده را تضمینی برای آبادانی و توسعه شهر شاندیز جهت نسل فعلی و نسل‌های آتی مردم شاندیز خواند و افزود: اگر پروژه پدیده در شاندیز به بهره برداری نرسد قطعا هیچ سرمایه گذاری رغبت نخواهد کرد در این شهر سرمایه گذاری کند و پدیده آینه عبرتی برای سایر سرمایه گذاران خواهد شد.

شوشتری با بیان اینکه در وضعیت کنونی پروژه مشکلات عدیده ای دارد که با یکدیگر وابستگی عملیاتی و اجرایی دارد، اذعان داشت: ما اگر می خواهیم موضوع نقل و انتقال سهام را راه بیاندازیم که مشکل اصلی سهامداران و سرمایه گذاران پروژه است باید در دوره ای این کار را انجام دهیم که قیمت سهام واقعی باشد و این مهم متکی به فعال بودن پروژه است تا سهامداران متضرر نشوند. فعال شدن پروژه نیز متکی به تامین نقدینگی است و برای این نقدینگی نیز باید وثایقی فراهم شود که مهمترین آن پایان کار شهرداری است.

وی ادامه داد: مصوبه ٣٠ مرداد با نگاه به همه این موارد از سوی سه عضو کابینه و نمایندگان سازمان ها به امضا رسید در آن راهکارهای حل اکثر مشکلات پدیده آمده است و خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته از سوی نمایندگان مجلس، وزیر کشور و جناب آقای دین پرست اکنون از روند رو به جلویی برخوردار است.

وی با اشاره به نامه اخیر یکی از نمایندگان مجلس درباره توافق پدیده و شهرداری گفت: در این نامه از جلسه ای یاد شده که در آن توافق مذکور انجام شده، جهت استحضار ایشان عرض می کنم که آن، جلسه ستاد تدبیر استان بوده است که شانیت خود را از مصوبه شورای امنیت ملی گرفته است و با حضور مسوولان عالی رتبه قضایی، امنیتی و دولتی استان برگزار می شود.

مدیرعامل شرکت پدیده افزود: خوشبختانه در جلسه اول دی ماه ٩۵ این ستاد که با حضور معاون عمرانی وزیر کشور برگزار شد، به موضوع پایان کار شهرداری با حضور اعضای شورای شهر و شهردار شاندیز پرداخت شد و خرد جمعی جلسه با توجه به مشکلات شرکت پدیده به تصمیماتی رسید که مهمترین آن صدور پایان کار و نحوه پرداخت جرایم و عوارض شهرداری از سوی شرکت بود.

شوشتری با بیان اینکه در جلسات ستاد تدبیر استان، تصمیم گیری ها بر اساس مصلحت بزرگتری از منافع بخشی و دستگاهی اتخاذ می شود، گفت: در این جلسه همه اعضا با توجه به تمامی جوانب به این تصمیم رسیده اند تا مشکل اقتصاد استان و شرکت پدیده بر اساس مصالحی حل و تدبیر شود.

وی ادامه داد: در تمام دنیا وقتی شرکت هایی که بر پایه سهام های خرد مردم شکل گرفته اند به مشکل می خورند بدهی های عمومی و دولتی آن‌ها را برای رعایت حال عامه مردم فریز می کنند و برای پرداخت آن نیز با لحاظ استمهال به تقسیط می پردازند. در بحث پدیده و شهرداری نیز آنچه ما مطرح می کنیم همین است. ما قاطعانه می گوییم بدهی شهرداری بر اساس قانون محفوظ است ولی الان امکان پرداختش وجود ندارد.

شوشتری با اشاره به سوابق کار خود در مجموعه شهرداری گفت: واقعیت این است که در شرایط کنونی شهرداری ها نباید از کسانی که قصد سرمایه گذاری در شهری را دارند در همان ابتدا هزینه سنگینی تحت عنوان پروانه بگیرند که دست آنها برای ادامه فعالیت بسته شود بلکه همه باید کمک کنند تا کار سرمایه گذار تسهیل شود و همه از منافع آن برخوردار شوند.

وی ادامه داد: من معتقدم حتی اگر ستاد تدبیر استان چنین مصوبه ای نداشت منطق حکم می کرد شورای شهر شاندیز برای تضمین آینده نسل امروز و فردای این شهر از پروژه پدیده حمایت کند تا به بهره برداری برسد و همه بتوانند از منافع آن استفاده کنند و تضمینی برای آینده این شهر باشد.

مدیرعامل شرکت پدیده با اشاره به درخواست شهرداری شاندیز برای ارائه ١١ مورد پاسخ استعلام جهت صدور پایان کار گفت: این ١١ مورد تکلیف پدیده است و باید اجرا شود اما نکته اینجاست که اگر ما این ١١ مجوز را می داشتیم که نیازی به ستاد تدبیر نداشتیم. پدیده در یک وضعیت بحرانی متوقف شده است و برای حل این مشکل از ستاد تدبیر کمک می گیریم.

وی افزود: قطعا فراهم کردن این ١١ بند برای صدور یک هفته ای پایان کار امکان پذیر نیست و ستاد تدبیر نیز با علم به این موضوع شهرداری را موظف به صدور پایان کار کرده است.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: هیات مدیره پدیده که منصوب وزیر مجموعه ستاد تدبیر استان است این تعهد را می دهد که این ١١ مورد را تهیه و در اختیار شهرداری قرار دهد.

شوشتری در خصوص ادعای مطرح شده در نامه دکتر دهقان نماینده مردم طرقبه شاندیز و چناران درباره ورشکستگی شرکت پدیده گفت: واقعیت این است که پدیده شرکتی ورشکسته نیست و مستندات حسابرسی گواه این موضوع است اما بدیهی است اگر این گونه اظهارات از سوی افرادی که معتمد مردم و متولی امر هستند مطرح شود این احتمال وجود دارد که شرکت به سمت ورشکستگی برود.

وی ادامه داد: باید همه تلاش کنیم که فضای امید و اعتماد بین سهامداران و سرمایه گذاران و شرکت ایجاد شود تا با بهره برداری پروژه همه بتوانند از منافع آن برخوردار شوند. زیرا همه کارشناسان بر این نکته اذعان دارند که اگر مشکلات پدیده حل شود، این پروژه با سرعت به بار می نشیند.

مدیرعامل شرکت پدیده در خصوص قیمت مطرح شده در نامه مذکور درباره سهام پدیده نیز گفت: این فرمایش اصلا صحت ندارد و با قطعیت می گویم که اگر یک برگ سند معتبر در این باره وجود دارد به ستاد تدبیر ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: ستاد تدبیر برای اعلام قیمت کارشناسی سهام، مستندات کافی را از طریق حسابرسی و کارشناسان مختلف فراهم آورده است. در این مسیر ساعتها وقت برای بررسی اسناد و مدارک اختصاص یافته است. چند صد میلیون هزینه کارشناس رسمی دادگستری شده است که این مستندات تهیه شود. تیمهایی از سازمان حسابرسی کل کشور به پدیده آمده اند و محاسبه کرده اند. اعضای ستاد تدبیر برای بررسی آن وقت گذاشته اند و به بر اساس آن بحثها، نتیجه گیری لازم برای تعیین قیمت سهام صورت گرفته است و در مقابل این کارشناسی همه باید سر تعظیم فرود اورند. معتقدم طرح این گونه مسائل تنها به ملتهب کردن فضای عمومی منجر می شود.

وی با گلایه از اعضای شورای شهر شاندیز که گزارش ناقصی را به این نماینده مجلس ارائه داده اند، گفت: ما انتظار داشتیم که حاضرین در جلسه دغدغه های معاون عمرانی وزیر کشور و استاندار محترم و صحبت‌های دردمندانه آن‌ها در خصوص مشکلات مردم ناشی از وضع کنونی پدیده را نیز به آقای دکتر دهقان منتقل می کردند. اعضای شورای شهر بایستی برآیند جلسه را به ایشان منتقل می کردند زیرا هر جلسه ای فراز و نشیبی دارد.

شوشتری در پایان همه سهامداران را به صبر توصیه کرد و گفت: ما باید مسائل مان را به روش قانونی حل کنیم و از کارهایی که به التهاب در جامعه دامن می زند پرهیز کنیم و خوشبختانه با حمایت خوب ستاد تدبیر بسیاری از مشکلات تدبیر شده و در حال رفع شدن است.

نظرات

تشکر- من بعنوان یک سهامدار کاملا حمایت می کنم

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.