پدیده بدون پایان‌کار

یک هفته از خبر رئیس کارگروه ویژه مسائل مربوط به شرکت پدیده‌شاندیز برای رفع مشکلات شهرداری با شرکت پدیده برای صدور پایان‌کار گذشته است؛ همان هفت‌روزی ک

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 975

گزارش روزنامه شهرآرا از پایان مهلت ۷روزه شهرداری؛
پدیده بدون پایان‌کار


یک هفته از خبر رئیس کارگروه ویژه مسائل مربوط به شرکت پدیده‌شاندیز برای رفع مشکلات شهرداری با شرکت پدیده برای صدور پایان‌کار گذشته است؛ همان هفت‌روزی که به‌گفته دین‌پرست، ‌مقرر شده بود که بدهی‌های شرکت پدیده شاندیز به شهرداری شاندیز، درقالب واگذاری ملک و انتقال سهام در یک بازه زمانی مشخص پرداخت شود و ازسوی‌دیگر شهرداری شاندیز نیز موظف شد حداکثر ظرف مدت یک هفته نسبت به صدور پایان‌کار پروژه پدیده شاندیز اقدام کند.


پدیده بدون پایان‌کار

به گزارش سایت اخبار پدیده؛ حالا با پایان سررسید هفت‌روزه، علی حامد‌مقدم، مدیر روابط ‌عمومی شرکت پدیده برای آخرین وضعیت صدور پروانه پایان‌کار ازسوی شهرداری شاندیز، اظهار کرد: در جلسه یکم دی‌ماه که در استانداری خراسان‌رضوی برگزار شد، اعضای شورای شهر و شهرداری شاندیز برای صدور پایان‌کار در مدت یک هفته اعلام آمادگی کردند و این موضوع به امضای مدیران شهری رسید.

مدیر روابط‌عمومی شرکت پدیده به این نکته نیز اشاره کرد که مدیران شهری شاندیز در زمان امضای صورت‌جلسه واقف بودند که گرفتن استعلامات در مدت یک هفته امکان‌پذیر نیست و با اشراف به این مسئله این صورت‌جلسه را امضا کردند.

حامدمقدم با تاکید بر اینکه گرفتن برخی استعلام‌ها زمان بسیاری می‌خواهد، ادامه داد: مدیران شهری شاندیز هنوز چند روز از امضای صورت‌جلسه نگذشته بود که اعلام کردند استعلام‌ها باید باشد.

مدیر روابط‌عمومی شرکت پدیده در ادامه به جلسه ابتدای دی‌ماه اشاره کردو متذکر شد: در آن جلسه خندان‌دل معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و همیاری‌ها حضور داشتند که بر تمام مفاد آن جلسه با حضور این مسئولان به امضا رسید؛ بنابراین اگر در مقابل این تعهدات ازسوی شهرداری، کوتاهی صورت پذیرد، باید مسئولان پاسخ‌گو باشند.

حسین مقصودی، رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی نیز در اظهاراتی گفت: معتقدم پشت پدیده فساد اداری بزرگی است و ادعای طلبکاری اکثر دستگاه‌های دولتی از پدیده، قانونی و شرعی نیست.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان‌رضوی تصریح کرد: به اعتقاد من ادارات دولتی اعداد و ارقامی را از پدیده طلب می‌کنند که چهارچوب قانونی و شرعی ندارد.

وی ادامه داد: مگر می‌شود شورای شهر مبلغی برابر با بودجه ۵٠سال شهر شاندیز را به‌عنوان بدهی از پدیده مطرح کند؟ من تجربه شهرداری را داشتم و برمبنای مفاد قانونی اثبات می‌کنم مبلغ بدهی پدیده به شهرداری از رقم اعلامی ستاد تدبیر هم کمتر است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: آقایان مدعی بودند رقم بدهی درست است؛ اما اگر درست بود، ستاد تدبیر در جلسه خود به رقم حدود ۴٠٠میلیارد نمی‌رسید. بااین‌حال من معتقدم نه ۴٠٠میلیارد و نه ٩٠٠میلیارد تومان درست است.

نظرات

با سلان - پیشنهاد می کنم در پرداخت عوارض شهرداری شاندیز به گونه ای عمل شود تا شهرداری شاندیز موظف گردد با این عوارض طرح هایی را اجرا نماید که موجب ارزش افزوده بیشتر پروژه پدیده شود. مثلا اجرای طرح هایی مانند مترو (تراموا یا منوریل) ، مجتمع های نمایشگاهی و ....

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.