گزارش شهرآرا از ریز و درشت نتایج پدیده در نیم فصل اول لیگ

پدیده در سومین سال حضور خود در لیگ برتر همچنان از تیمی متوسط فراتر نرفته است. آن‌ها که سال اول برای ماندن در لیگ تلاش می‌کردند بعد از تثبیت خود در سال

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 983

گزارش شهرآرا از ریز و درشت نتایج پدیده در نیم فصل اول لیگ


پدیده در سومین سال حضور خود در لیگ برتر همچنان از تیمی متوسط فراتر نرفته است. آن‌ها که سال اول برای ماندن در لیگ تلاش می‌کردند بعد از تثبیت خود در سال دوم، امسال را برای رسیدن به رتبه‌های بالاتر و حتی کسب سهمیه آسیا آماده کرده بودند اما نتیجه چیزی کمتر از حد انتظار است.


گزارش شهرآرا از ریز و درشت نتایج پدیده در نیم فصل اول لیگ

به گزارش سایت اخبار پدیده جایگاه دوازدهم و کسب ١۶ امتیاز برای تیمی که نه حاشیه دارد و نه مشکلات مالی اصلا نتیجه خوبی نیست. کافی است شرایط این تیم را با سیاه‌جامگان دیگر تیم مشهدی لیگ مقایسه کنید که فقط دو امتیاز کمتر از پدیده گرفته اما کوهی از مشکلات ریز و درشت داشته و دارد. ضعف پدیده در امتیاز‌گیری از بازی‌های خانگی و نبود کارایی بازیکنانی که در ابتدای فصل برای تقویت تیم جذب شدند مولفه‌های مشهود عملکرد تیم محمد‌رضا مهاجری در نیم فصل نخست است.

**۵ تساوی بد در خانه

پدیده در نیم فصل اول لیگ شانزدهم ٧ بازی در خانه انجام داده است که ماحصل آن یک پیروزی خفیف برابر ماشین‌سازی‌، یک باخت به پرسپولیس و ۵ تساوی است. سوای بازی با پرسپولیس که پدیده انصافا خوب بازی کرد و بد شانس بود که در دقیقه آخر بازی گل خورد، ١٠امتیازی که این تیم از ۵ مساوی خانگی خود از دست داده هیچ محلی از اعراب ندارد. سیاه‌جامگان‌، استقلال خوزستان‌، نفت آبادان‌، پیکان و ذوب آهن، پنج تیمی هستند که پدیده با آن‌ها مساوی کرد اما به سادگی می‌توانست دست‌کم در ۴ بازی برنده باشد. ٨ امتیاز این ۴ بازی پدیده را حالا به جای رتبه دوازدهم می‌توانست در مکان پنجم قرار دهد که ناگفته پیداست چقدر با رتبه فعلی آن‌ها متفاوت است. دو تساوی صفر بر صفر‌، دو مساوی یک بر یک و یک مساوی ٣ بر ٣ با نفت آبادان که تازه آن هم در دقایق پایانی با اتفاقی شبیه به معجزه رقم خورد در کنار یک پیروزی برابر ماشین‌سازی با اختلاف یک گل و شکست از پرسپولیس با همین اختلاف نشان‌دهنده این مطلب نیز هست که پدیده از فقر گل‌زنی هم رنج می‌برد. آن‌ها در مشهد ٧ گل زده و ٧ گل هم خورده‌اند که این توازن برای تیمی که دغدغه آسیایی شدن دارد میانگین امیدوار‌کننده‌ای نیست.

**دو پیروزی نجات‌بخش در قم و اصفهان

پدیده لیگ را باپیروزی یک بر صفر برابر سپاهان در اصفهان شروع کرد درست شبیه کاری که سیاه‌جامگان در مشهد کرد و ذوب آهن دیگر تیم اصفهانی لیگ را مغلوب کرد. پدیده اما بعد از این پیروزی خوب خارج از خانه ٨ هفته رنگ پیروزی را ندید تا اینکه موفق شد در یک بازی جذاب با صبا سه امتیاز از قم بیاورد. شاگردان مهاجری هفته بعد از این پیروزی یک بر صفر ماشین‌سازی را هم در مشهد شکست دادند تا هفته دهم و یازدهم برای آن‌ها رویایی شود. این دو برد به پدیده کمک کرد از قعر جدول فاصله بگیرد و البته جایگاه مهاجری هم در تیم احیا شود.شاگردان محمد‌رضا مهاجری از ٨ بازی خارج از خانه خود ٨ امتیاز گرفته‌اند. بهترین نتیجه آن‌ها شکست سپاهان و تساوی با تراکتور و بدترین نتیجه‌ای که گرفته‌اند دو شکست مشابه ٣ بر صفر مقابل گسترش فولاد و نفت تهران است. پدیده از ۵‌باختی که نیم فصل آورده ۴‌تای آن خارج از خانه بوده و از ٧ مساوی دو تساوی!

**خرید‌های ناموفق پدیده

پدیده آن‌گونه که گفتیم مشکل مالی ندارد و برای همین فصل را با چند خرید خبرساز آغاز کرد. میلاد کمندانی و مهرداد کفشگری از پرسپولیس، محمد‌رضا خرسند نیا از استقلال‌، شهاب گردان از سپاهان‌، سو‌با و واتو دو بازیکن خارجی از لیگ ارمنستان‌، خضیراوی از استقلال اهواز، زامهران از سیاه‌جامگان و دو سه بازیکن از لیگ دسته اول خریدهای رضا مهاجری از بازار ابتدای فصل بود که به نظر معقول بودند اما در ادامه داستان طور دیگری رقم خورد. غیر از شهاب گردان و تا حدودی مهرداد کفشگری بقیه بازیکنانی که پدیده گرفته در حد انتظاری که از آن‌ها می‌رفت، ظاهر نشدند؛ به‌طوری‌که می‌توان گفت پدیده در پروسه خرید بازیکن عملا شکست خورده است. به این همه اضافه کنید رضا حقیقی را که از میانه مسابقات به پدیده اضافه شد و در واقع به تیم سابق خود برگشت اما او هم شرایط خوبی ندارد و نتوانسته به تیم مهاجری کمک کند.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.