مبالغ کنسرسیوم به ادامه پروژه در شاندیز اختصاص می یابد/ انجام اقدامات لازم برای کاهش طلب شهرداری

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده شاندیز شب گذشته و پس از صدور پایان کار در یک گروه تلگرامی به سوالات سهامداران در خصوص جزئیات

  • امتیاز به مطلب (1) نفر

شماره خبر : 989

در گفت و گوی تلگرامی روابط عمومی پدیده با سهامداران مطرح شد؛
مبالغ کنسرسیوم به ادامه پروژه در شاندیز اختصاص می یابد/ انجام اقدامات لازم برای کاهش طلب شهرداری


مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده شاندیز شب گذشته و پس از صدور پایان کار در یک گروه تلگرامی به سوالات سهامداران در خصوص جزئیات صدور پایان کار پاسخ داد.


مبالغ کنسرسیوم به ادامه پروژه در شاندیز اختصاص می یابد/ انجام اقدامات لازم برای کاهش طلب شهرداری

به گزارش سایت اخبار پدیده دکتر علی حامدمقدم شب گذشته سیزدهم دی ماه با حضور در یک گروه تلگرامی در خصوص صدور پایان کار پدیده توسط شهرداری شاندیز، اظهار کرد: تفاوتی بین توافق اول دیماه و تعهدنامه محضری و صدور سهام به نام شهرداری وجود نداشت و فقط اجرای آن چندروز طول کشید.

وی در خصوص نرخ سهام واگذار شده به شهرداری نیز خاطرنشان کرد: سهام به نرخ مصوب ستاد محترم تدبیر که در برنامه پایش شبکه یک اعلام شد و شهرداری تا دو و نیم سال اجازه نقل و انتقال ندارد.

حامدمقدم همچنین با اشاره به اینکه اقدامات اولیه با وجود پایانکار انجام میشود و صدور سند الزامی است، گفت: امروز جلسه کنسرسیوم با بانک صادرات برگزار شد...زمانبندی آن توسط بانک عامل اعلام خواهد شد که براساس طرح توجیهی مورد تایید بانک مرکزی خواهد بود که اگر تایید شود شهربازی و پارک آبی و آکواریوم وادامه شاپینگ خواهد بود.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده شاندیز همچنین در پاسخ به این سوال که كنسرسيوم درچه محلي خرج خواهد شد، تصریح کرد: مبالغ کنسرسیوم برای ادامه پروژه در شاندیز درنظر گرفته شده است.

حامقدم ادامه داد: اقدامات راه اندازی کنسرسیوم بانکی با همین پایانکار شروع میشود و به شکل موازی صدور سند پیگیری خواهد شد.با توجه به اینکه صدور سند توسط ما انجام نمیشود لذا اعلام زمان آن دراختیار هیات مدیره نیست

وی همچنین در خصوص محل تامین سهام اختصاص یافته به شهرداری عنوان کرد: اختصاص از محل سهام دراختیار هیات مدیره شرکت پدیده خواهد بود.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده شاندیز در خصوص رقم دقیق طلب شهرداری گفت: مبلغ٩۴٨میلیارد تومان روال قانونی خود راطی کرده.لذا مبنای محاسباتی ما است اما باتوجه به وجود اسناد وادله کافی و موثق نزد ما برای کاهش این مبلغ کلیه اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

حامدمقدم در پاسخ به این سوال که «اگه پروژه پدیده داخل محدوده شهر شاندیز واقع شده و شهرداری محق دریافت حدود هزار میلیارد تومان پول شناخته شده، پس حساب جهاد کشاورزی برای چیست؟» تصریح کرد: فرمایشتان درست است، یعنی پرداخت این مبلغ اگر به شهرداری صورت بگیرد سایر دستگاهها نباید ادعایی داشته باشند که پس از صدور پایانکار این ادعا پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: طلب جهاد براساس اعلام رسمی معاون محترم اقتصادی وزارت کشور کاهش یافته ودر حال رایزنی برای کاهش یافتن بیشتر آن هستیم.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده شاندیز در خصوص تفاهم صورت گرفته برای الباقی زیربنای پروژه، بیان کرد: برای آنچه به اتمام رسیده پایانکار صادر شده و از این پس به ترتیب پایان هر بخش برای آن پایانکار صادر خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که «الان گفته شده كه مسئوليت تمام ارگان هاي ١١گانه به مسئوليت مديران شركت است ايا اين مسئوليتي كه شماپذيرفته ايد دراينده مشكل ساز نخواهد شده؟» بیان کرد: قطعا هیات مدیره فعلی با پذیرفتن مسوولیت این تعهد محضری را امضا نموده اند و برای انجام آن باید پاسخگو باشند.

حامدمقدم در مورد ارتفاع هتل نیز اظهار داشت: فعلا اولویت راه اندازی پروژه از طریق اخذ کنسرسیوم بانکی است و حل سایر مشکلات مثل طبقات هتل در اولویت بعدی است که اصلاح مصوبه شاک از طریق مراجع ذیصلاح توسط هیات مدیره دنبال میشود.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل گروه شرکت های پدیده شاندیز در خصوص مسیر پیش روی پدیده عنوان کرد: الان ما مصوبه ستادمحترم تدبیر را برای ثبت سهامی که بعد ٨دی٩٣خرید وفروش شده گرفته ایم و منتظر ابلاغ آن برای شروع اجرایی شدنش هستیم.

نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.