پدیده باید بدهی‌های خود را از محل ارزش افزوده حاصل از تکمیل پروژه‌ها بپردازد

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ارایه تسهیلات کنسرسیوم بانکی به مجموعه پدیده تاکید کرد: شرکت پدیده از این تسهیلات بانکی باید فقط در جهت تکمیل پروژه‌ه

  • امتیاز به مطلب (0) نفر

شماره خبر : 999

پدیده باید بدهی‌های خود را از محل ارزش افزوده حاصل از تکمیل پروژه‌ها بپردازد


استاندار خراسان رضوی با اشاره به ارایه تسهیلات کنسرسیوم بانکی به مجموعه پدیده تاکید کرد: شرکت پدیده از این تسهیلات بانکی باید فقط در جهت تکمیل پروژه‌های خود استفاده کرده و پدیده باید بدهی حواله‌های صادر شده را از محل ارزش افزوده طرح‌های خود بپردازد.


پدیده باید بدهی‌های خود را از محل ارزش افزوده حاصل از تکمیل پروژه‌ها بپردازد

به گزارش سایت اخبار پدیده؛ علیرضا رشیدیان با اشاره به حواله‌های صادر شده پدیده گفت: این مساله در کارگروه ویژه پیگیری مسائل مربوط به شرکت پدیده شاندیز در حال بررسی است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده است.

وی ادامه داد: وزیر کشور هم در خصوص مساله حواله‌های صادر شده توسط پدیده شب گذشته دستوری مبنی بر تعیین تکلیف فوری وضعیت ۶٣ هزار ۵٢۵ نفر از دارندگان تعهدنامه شرکت پدیده شاندیز را داده است.

استاندار با بیان اینکه شرکت پدیده حتی توان پرداخت مطالبات شهرداری را هم ندارد، گفت: تمام کمک‌ها و امکانات مالی مجموعه پدیده که از محل کنسرسیوم بانکی حاصل ‌می‌شود، فقط باید برای تکمیل طرح‌های نیمه‌کاره این مجموعه استفاده شده تا پس از بهره‌برداری از آن و دست‌یابی به ارزش افزوده، از محل همین ارزش‌ افزوده‌ها این بدهی‌ها را پرداخت کند.

رشیدیان تاکید کرد: بنا نیست پدیده تسهیلاتی که دریافت می‌کند را توزیع کند. این تسهیلات باید صرف تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره شود و از طریق آن ارزش افزوده‌ای که ایجاد می‌شود، مطالبات مردم پرداخت شود.

روز گذشته وزیر کشور گفته بود: براساس اطلاعات دریافتی و متعاقبا بررسی‌های اولیه و برگزاری جلسه‌ای چند ساعته با مدیرعامل شرکت پدپده شاندیز در روز گذشته مشخص گردید که در بازه زمانی خاص آذر ماه سال ١٣٩٣ لغایت بهمن ماه سال ١٣٩۴، شرکت پدیده شاندیز اقدام به خرید سهام متعلق به تعداد ۶٣ هزار و۵٢۵ نفر از سهامداران آن دوره که حدودا معادل ۴٧ درصد از کل سهامداران آن برهه برآورد می گردد، نموده است و در قبال آن، برگ تعهد مشخصی را با در نظر گرفتن ٣٠ درصد سود سالیانه و در سررسید ٨ ماهه، در اختیار فروشندگان سهام قرار داده است و شرکت به دلیل شرایط ویژه‌ای که تاکنون داشته، موفق به تسویه حساب با این گروه از هموطنان عزیز نشده است.


نظرات

ارسال نظر

  • مهمترین اتفاق سال 95 برای پدیده چه بود؟

لينک اخبار و مطالب خواندنی خود را برای ما ارسال کنيد.